3. ЦСКА се нареди на 4-о място в Европа

ЦСКА се нареди на 4-о място в Европа

Червените нямат гол във врататa си в 9 шампионатни мача

Защитата на ЦСКА била слаба, твърдят мнозина. Да, ама се нарежда на четвърто място в Европа по брой мачове без допуснати голове от началото на първенството. Класацията е не на кой да е, а на авторитетния сайт IMScouting.com. Той е собственост на най-известния футболен мениджър в света Пини Захави, в идейното му проектиране са участвали cър Алекс Фъргюсън и Кевин Кийгън.

ЦСКА сдаде първото място на Литекс, оранжевите вече имат и най-стабилната защита. Те печелят, но и получават голове. Червените пък инкасираха пет гола само от мачовете с Литекс (0:2) и Миньор (0:3). Дотогава бяха пуснали само едно попадение, то бе дело на Стефан Харлов от Монтана в седмия кръг на "А" група. До момента армейците не са пуснали гол в 9 шампионатни мача, това ги нарежда на четвърто място в Европа, заедно с украинския

Металист (Харков) и словашкия Жилина. Те отстъпват само на три отбора в Европа - молдовските Шериф (Тираспол) и Дачия, както и на хърватския Цибалия (Винковци). Шериф е запазил вратата си суха в 11 мача, а Дачия и Цибалия - в 10. Лидерът в "А" група към момента - Литекс, пък дели седмо място с Аякс и Андерлехт. Неслучайно първите места са за отборите от по-слабите европейски първенства, където конкуренцията не е голяма. Така е в Молдова, така е и в България.