3. ЦСКА се препъна и с Миньор (видео)

ЦСКА се препъна и с Миньор (видео)

"Червените” завършиха 0:0 на стадион „Локомотив” в „Надежда”

ЦСКА направи поредната си грешна стъпка в борбата за титла или поне класиране за евротурнирите. „Червените” завършиха 0:0 с Миньор в мач, игран на стадион „Локомотив” в „Надежда” заради наказанието на пернишкия отбор.

Отборът на „червените” като цяло контролира мача, но отново се видя липсата на нападател, който да може да вкара. В стихийния си натиск накрая пък Миньор имаше две страхотно опасни контраатаки, с които можеше да спечели мача.

Двубоят бе много бавен през първата част. Първата сериозна опасност дойде едва в 24-ата минута, когато Миньор направи много опасна контра, от която Витанов не можа да се възползва накрая. До края на 45-те минути нямаше никакви опасности след това.

През второто полувреме. ЦСКА започна агресивно двубоя. В 47-ата минута Спас Делев проби отдясно, след което направи заход вляво и пусна много хубав пас по земя към Трифонов вляво, който стреля от 12-13 метра, но топката срещна горната греда. Минута след това Гранден изведе Мишел Платини вдясно от вратата на Иванов, бразилецът отправи удар в ъгъла, но стражът на Миньор спаси.

След това пък Адалберт Зафиров реши да направи тотална промяна в своя отбор и вкара Руи Мигел и Саидходжа на мястото на Делев и Платини.

Веднага след смените ЦСКА стигна до нови две възможности за гол. Първо след центриране Коста Стоянов надскочи Иво Иванов и отправи удар, който се разходи по голлинията преди да бъде изчистен. Секунди след това при ново центриране нов удар с глава бе спасен от Иванов.

До края на мача „червените” продължиха да натискат, но не можаха да създадат чисти възможности за гол и се разчитаха на центрирания, от които някакси топката да влезе във вратата.

В последните минути на мача пък Миньор беше изключително близо до победата. Първо Петър Петров пропусна сам срещу Караджов отляво на вратата, а след това пак той не можа да подаде на свой съотборник, след като бяха един срещу трима при контра на отбора.

Така ЦСКА загуби две точки в борбата и целите си за титла или евротурнири.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение