3. ЦСКА се разходи до Уелс за 2:2 (видео)

ЦСКА се разходи до Уелс за 2:2 (видео)

"Червените" ще играят в групите на Лига Европа след 5:2 в двата мача срещу ТНС

ЦСКА стана вторият български отбор, класирал се за груповата фаза на Лига Европа. Още преди седмица „червените” на практика си осигуриха това след успех с 3:0 над уелския ТНС.

Днес армейците гостуваха в Рексъм и стигнаха до 2:2 пред около 800 зрители.

Вицешампионите поведоха с гол на Джузепе Акуаро, но домакините направиха пълен обрат в 62-ата минута. 5 по-късно обаче останаха в намален състав и ЦСКА успя да изравни. Хубав гол отбеляза италианецът Тибони.

Утре е жребият за груповата фаза на Лига Европа, в който ще участват българските ЦСКА и Левски.

”Червените” започнаха с трима в атака – Илиев, Тибони и Шеридан са титуляри. Капитанът Тошко Янчев пък отново беше централен защитник, както в последните няколко мача.

ЦСКА натисна съперника си и още в началните минути пропуски направиха Димитър Илиев, Килиън Шеридън и Александър Тонев. „Червените” поведоха с гол на Джузепе Акуаро в десетата минута - италианецът засече ниско центриране от корнер.

Три минути след това обаче Евънс изравни резултата, след като се възползва от несъсредоточена изява на Иван Караджов. В 18-ата минута Тибони имаше своята възможност, но силният му удар беше избит от вратаря на домакините. ЦСКА владееше инициативата до края на полувремето и организира няколко добри атаки към вратата на Харисън. От своя страна домакините разчитаха на бързи контраатаки. Много активен за пореден мач беше Грегори Нелсън, който нямаше спиране по левия фланг и бе в основата на всичко по-интересно, създадено от ЦСКА.

ЦСКА започна добре и втората част, но в 62-ата минута след изпълнение на корнер защитата проспа центрирането и домакините поведоха с 2:1 след гол на капитана им Евънс. Пет минути след гола обаче домакините останаха в намален състав на терена, след като Матю Уилямс видя за втори път жълтия картон.

В 80-ата минута на мача Маркиньос комбинира с Тибони и италианецът от над 25 метра опъна мрежата на Харисън за 2:2.

До края резултатът остана непроменен. С общ резултат 5:2 ЦСКА продължава напред.

ТНС – ЦСКА 2:2
(0:1) Акуаро 11'
(1:1) Уилямс 14’
(2:1) Еванс 62’
(2:2) Тибони 80'