3. ЦСКА се завърна пред 4000 на „Армията” с минимална победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА се завърна пред 4000 на „Армията” с минимална победа (ВИДЕО+СНИМКИ)

Головодов се разписа с глава за 1:0 над Оборище Панагюрище

ЦСКА победи Оборище Панагюрище с 1:0 в първата си контрола в София. Единственото попадение в срещата реализира нисичкият Павел Головодов, който бе точен след удар с глава в началото на второто полувреме. До този момент „червените” се подготвяха в Тетевен, където бяха на лагер. На трибуните на „Българска армия” днес имаше около 4000 зрители, които бяха заели места в Сектор „А”.

През първото полувреме на мача нямаше много положения. За състава на Оборище Обаси отправи опасен удар, но ветеранът Стоян Колев бе на точното място и спаси без проблеми. ЦСКА пък отговори със силен удар на Борис Галчев, но топката не намери очертанията на вратата на съперника. В крайна сметка полувремето завърши без голове.

ФОТОГАЛЕРИЯ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

В началото на втората част домакините откриха резултата. В 51-ата минута, след груба грешка на Адемов, Радой Божилов навлезе опасно в полето и центрира към Павел Головодов, който с глава вкара за 1:0 за радост на феновете на домакините.

Малко по-късно друга резерва – Преслав Йорданов, също излезе на стрелкова позиция, но ударът му затрудни Яначков. В течение на срещата, както се очакваше, двамата треньори направиха куп смени, с които играта се накъса и до чисти положения почти не се стигаше.

В 73-ата минута Маламов центрира по земя в малкото поле към Преслав Йорданов, нападателят веднага отправи удар, но топката се отби в десния страничен стълб на вратата на гостите. Минутки по-късно груба грешка на Яначков за малко до доведе до втори гол във вратата му, но в крайна сметка стражът побърза да се поправи и предотврати попадение.

В 78-ата минута Георги Нетов се справи с бранител на ЦСКА и опита диагонален удар по земя, но топката мина на сантиметри в страни от вратата на столичани. До края на срещата нови голове не паднаха и домакините се поздравиха с минимална победа при изключително тежкото за игра време и високите температури на въздуха.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК!

ЦСКА - ОБОРИЩЕ 1:0
1:0 Головодов (51’)

ЦСКА: 12. Колев, 15. Грънчов, 16. Бранеков, 4. Чорбаджийски, 7. Кикарин, 8. Галчев, 23. Узунов, 24. Цветков, 10. Александров, 11. Головодов, 17. Хазуров (Петров, 27. Радой Божилов, 29. Йодан Йорданов, 9. Преслав Йорданов, 21. Виктор Райчев )

Оборище: 1. Яначков, 6. Адемов, 3. Димов, 5. Василев, 17. Димитров, 13. Иванов, 16. Цветков, 23. Маркес, 6. Каптиев, 11. Нетов, 15. Обаси.

"Има и такива мачове", обяви президентът на БФС

Илиан Илиев: Мачът бе тежък и некрасив (ВИДЕО)

Селекционерът на България не бе особено доволен след 0:0 срещу Люксембург в Пловдив

Венци Стефанов: Нашият отбор има бъдеще и ще продължи да надгражда