3. ЦСКА ще спира ЦСКА с двойни премии

ЦСКА ще спира ЦСКА с двойни премии

Мачът на "Българска армия" ще може да проследите в NOVSPORT

Двойни премии е обявило ръководството на ЦСКА 1948 за дербито с ЦСКА днес на стадион “Българска армия”, пише 24 часа.

Мачът е от изключителна важност за домакина ЦСКА, който води в класирането и с две победи може да сложи край на хегемонията на “Лудогорец” в първенството. Това обаче ще е изключително трудно, като се има предвид срещу какво се изправя тимът на Саша Илич.

Новият наставник на ЦСКА 1948 Атанас Рибарски няма проблеми в състава си. Уж върлуващият в отбора вирус се оказа поредната партенка, като всички се оказаха здрави за съботния мач и могат да бъдат използвани от наставника. Отсъстващи ще са наказаният Елитон и Лазар Марин. Договорът на Марин е изтекъл на 1 юни, и няма да бъде подновен и заради това той няма да играе.

Саша Илич също ще разполага с най-доброто, което е здраво в момента, но рискува да остане без отбор за вечното дерби, защото доста от играчите му висят с картони.

Този сезон ЦСКА има две победи над съперника, но и двете дойдоха изключително трудно. В първия мач на 29 август миналата година Брадли де Нойер донесе успеха с бомбен удар в 87-ата минута, след като преди това Ангел Бастунов откри за ЦСКА 1948 в 51-ата, а Иван Турицов изравни от дузпа, дадена от Радослав Гидженов в 78-ата.

На 12 март ЦСКА би в Бистрица с 1:0 след попадение на Тобиас Хайнц в 65-ата минута.

По принцип ЦСКА има тотално преимущество в мачовете до момента, които са 7 в първенството, като само един е завършвал наравно 2:2, на 7 август 2020 г. Всички останали са завършвали в полза на тима от Борисовата градина, историческото родно място на “червените”.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА