3. ЦСКА си го изкара на Хебър и пак е на точка от Лудогорец (ВИДЕО)

ЦСКА си го изкара на Хебър и пак е на точка от Лудогорец (ВИДЕО)

„Армейците“ отново биха Хебър с 4:0 и 2 гола на Назон

ЦСКА победи за втори път през сезона Хебър с категоричното 4:0.

Този път „армейците“ спечелиха визитата си в Пазарджик от 29-ия кръг на efbet Лига, за да се върнат на победния път след загубата с 0:1 от шампиона Лудогорец, коствала им първото място в класирането, миналата неделя.

С 2 попадения за успеха, точно както и при 4:0 на „Армията“ срещу „зелените“ през октомври, се отличи Дюкенс Назон.

Той откри резултата и оформи класиката още преди почивката, а между головете му се разписа и Лазар Туфегджич.

Точка на спора малко след почивката сложи Иван Турицов, оформил крайното 4:0 от дузпа в 51-ата минута.

След успеха ЦСКА събра 70 точки и остана на 1 от лидера Лудогорец, докато Хебър има едва 20 в своя актив, заемайки предпоследното място във временното класиране.

Срещата започна отлично за гостите от столицата, които още в 5-ата минута откриха резултата. Защитата на Хебър изпусна Дюкенс Назон, който след изчистване с глава на Християн Петров в центъра на терена излезе сам срещу Петър Дебърлиев, преодоля го и реализира в опразнената врата за 1:0.

Само 8 минути по-късно възпитаниците на Саша Илич удвоиха аванса си. Бранителите на домакините отново не се ориентираха по най-добрия начин при дълго извеждащо подаване към Лазар Туфегджич отляво и сърбинът завърши по диагонала от границата на наказателното поле покрай Дебърлиев за 2:0.

Малко след това стражът на „зелените“ от Пазарджик трябваше да се намесва решаващо при удар с глава на Юрген Матай след центриране на Тобиас Хайнц.

Хебър отговори в 19-ата минута, когато Георги Търтов се озова на изгодна позиция отляво в пеналтерията на „червените“, Густаво Бусато обаче бързо скъси дистанцията до топката и парира удара на футболиста на домакините. Малко по-късно играчите на Любослав Пенев организираха добра контраатака, на върха на която се озова Арсенио Валпорт, но завършващият изстрел на нападателя бе слаб и не затрудни Бусато.

В 28-ата минута ЦСКА поведе с 3:0. Иван Турицов центрира отдясно към границата на наказателното поле, където Дюкенс Назон нанесе силен удар по земя, Петър Дебърлиев изпусна топката и тя мина под плонжа му, за да влезе в мрежата на Хебър за трети път.

Минута преди края на редовното време на първата част „червените“ изпуснаха нова възможност да увеличат преднината си. Маурисио Гарсес се откъсна от Стефан Цонков отдясно по нападението на ЦСКА, навлезе в наказателното поле и намери непокрития Дюкенс Назон, който обаче стреля встрани от вратата и не успя да оформи своя хеттрик. Това бе и последната ситуация през първото полувреме.

Пет минути след подновяването на играта „армейците“ получиха право да изпълнят дузпа. Влезлият като резерва на почивката Георги Вълчев задържа Юрген Матай при центриране от корнер и главният съдия Владимир Вълков посочи бялата точка. Зад топката застана Иван Турицов, който не сбърка, за да направи резултата 4:0.

В 60-ата минута Венсан Марсел стреля опасно от около 20 метра, но Густаво Бусато се намеси и улови. Четири минути по-късно резервата на ЦСКА Бисмарк Чарлс можеше да отбележи с първото си отиграване в срещата. Нападателят на „червените“ отне от Стефан Цонков и излезе сам срещу Петър Дебърлиев, но капитанът на Хебър успя да отрази завършващия изстрел на ганаеца.

В 69-ата минута удар на Георги Търтов с глава мина встрани от вратата на Бусато, а в ответната атака Бисмарк Чарлс отново не успя да вкара от изгодна позиция отдясно в наказателното поле на домакините.

Грешките в защитата на „зелените“ продължиха и в 74-ата минута резервата Жираир Шагоян имаше възможност да стреля необезпокояван от около 10 метра, но също не съумя да реализира. До края на срещата "червените" можеха да направят победата си още по-изразителна, но пропуски направиха Дауда Бамба и Бисмарк Чарлс и така двубоят приключи при резултат 4:0.

В следващия 30-и кръг Хебър гостува на Берое, докато ЦСКА е домакин на Ботев (Враца).

ХЕБЪР (ПАЗАРДЖИК) - ЦСКА 0:4
0:1 Дюкенс Назон (5)
0:2 Лазар Туфегджич (13)
0:3 Дюкенс Назон (29)
0:4 Иван Турицов (51, дузпа)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ХЕБЪР: 1. Петър Дебърлиев (к), 33. Стефан Цонков, 27. Роберт Мазан, 99. Архан Исуф, 8. Алехандро Гарсия, 97. Марсел Жан-Пиер, 7. Стоян Стоичков, 98. Георги Търтов, 17. Арсенио Валпорт, 11. Лорен Марузин, 28. Осира Корнел;

Треньор: Любослав Пенев;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 4. Мено Кох, 2. Юрген Матей (к), 6. Християн Петров, 10. Маурисио Гарсес, 15. Тибо Вион, 8. Станислав Шопов, 14. Тобиас Хайнц, 11. Лазар Туфегджич, 9. Дюкенс Назон, 19. Иван Турицов;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо