3. ЦСКА си припомни успеха над Динамо Москва

ЦСКА си припомни успеха над Динамо Москва

Клубният сайт на ЦСКА припомни победата на "армейците" над Динамо Москва през 2009 г.

Клубният сайт на ЦСКА припомни победата на "армейците" над Динамо Москва през 2009 г., когато червените спечелиха с 2:1 срещу руския тим и влязоха в групите на Лига Европа. ЦСКА, тогава воден от Любослав Пенев, премери сили с Рома, Базел и Фулъм във втория по сила европейск клубен турнир.

"След 0:0 в София мнозина са недоброжелателите, които искат и смятат, че ЦСКА няма да може да се справи с многомилионната селекция на Динамо. Но не така мислят момчетата на Любо Пенев, който е закърмен с победата и армейския дух, а в последствие успява да го предаде и на своите футболисти", пишат от клуба.

Двубоят на "Арена Химки" в Москва не започва добре за ЦСКА - ранен гол на руския национал Александър Кержаков, който в 10-та минута с глава реализира, изпреварвайки Караджов след центриране на Дмитри Комбаров.

Радостта на домакините е кратка - в 14-та минута бърза атака на ЦСКА завършва с центриране на Йордан Тодоров от дясно, а непокритият в наказателното поле Спас Делев с летящ плонж забива топката във вратата на Динамо.

В 55-та минута армейците нанасят своя съкрушетелен удар. Изпълнение на корнер и разиграване, което завършва с центриране от ляво на Иван Стоянов. В наказателното поле централният защитник Иван Иванов се извисява и насочва с глава топката в далечния ъгъл - 2:1 за ЦСКА!

В този момент Любослав Пенев не показва емоция, а аплодисментите му подсказват, че е напълно спокоен и уверен в силите на своя отбор. ЦСКА се класира за групите на Лига Европа, след като преодоля своя 70-милионен съперник Динамо Москва.