3. ЦСКА смачка "акулите", но би само с 1:0

ЦСКА смачка "акулите", но би само с 1:0

ЦСКА мина леко и през Бургас, като победи Черноморец с минималното 1:0. „Армейците” доминираха през целия мач, но с непростими пропуски се отличиха Руи Мигел и Удоджи. „Акулите” започнаха срещата много плахо и чак в края на двубоя започнаха да атакуват по-опасно, а влезлият като резерва Дуду можеше да изравни резултата в последните минути на мача. Това бе десета поредна победа за „червените” през пролетния дял на първенството на „А” група, а нападателят Дормушали Саидходжа заби 14-ото си попадение през този сезон.

Мачът започна с опасна атака на „червените”, която можеше да завърши с гол. Руи Мигел овладя топката и напредна до дъгата на наказателното поле, но шутът му с десния крак мина на сантиметри над вратата. В 6-ата минута силен удар на Марсио Нуньо бе блокиран от защитник на ЦСКА, топката попадна във Фернандес, но ударът му със странична ножица бе спасен от вратаря на шампионите Петров.

Две минути по-късно Минев центрира в полето на домакините, а Удоджи стреля слабо с глава в ръцете на Паскал Борел. В 11-ата минута Янчев намери Дормушали Саидходжа в наказателното поле на „акулите”, но ударът на нападателя с левия крак бе блокиран от Борел.

В 30-ата минута Руи Мигел центрира в полето на Черноморец, Маркиньос надскочи бранител на домакините, а ударът му с глава бе избит с мъка от стража на бургазлии. Три минути по-късно  десният бек на ЦСКА направи непростим пропуск, след като от 6 метра прати топката над вратата. До края на полувремето „армейците” се опитаха да отбележат гол, но защитата и вратарят на Черноморец запазиха развръзката за втората част.

Второто полувреме отново започна с натиск на ЦСКА, а удар с глава на Котев бе блокиран от защитник на „акулите”. Все пак логичното се случи в 50-ата минута, когато голмайсторът на „А” група Дормушали Саидходжа откри резултата. Руи Мигел проби отдясно и центрира в малкия пеналт към Саидходжа, койот изпревари Кръстев и с глава разстреля Борел за 0:1. „Акулите” отговориха със слаб изстрел на Георги Божилов, който бе уловен от Петров.

В 53-ата минута Давид Силва проби отляво и центрира към Саидходжа, а той с глава свали топката към Руи Мигел. Португалецът обаче направи непростим пропуск, след като от 1 метър уцели десния страничен стълб. В следващата атака капитанът на „армейците” Тодор Янчев изведе Мигел в полето на Черноморец, но ударът му бе спасен от вратаря Борел. „Червените” продължиха да натискат, но с пропуски се отчетоха Мигел и Кирил Котев.

В последните 30 минути на двубоя домакините се събудиха и започнаха по-често да атакуват вратата на ЦСКА. В 64-ата минута Марсио Нуньо стреля опасно от 20-ина метра, а Ивайло Петров с мъка изби от в корнер. Най-чистото положение за „акулите” дойде пет минути преди края на мача, когато Дуду бе изведен очи в очи с Ивайло Петров, но вратарят на „армейците” запази самообладание и изби кълбото.

След тази победа ЦСКА остава на първото място в класирането с актив от 62 точки, а Черноморец заемат 9-ото място с 31 т.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо