3. ЦСКА смаза Черно море и е на полуфинал за Купата на България (видео)

ЦСКА смаза Черно море и е на полуфинал за Купата на България (видео)

"Армейците" биха само с 2:0, Делев пак номер 1 в мача

Отборът на ЦСКА е първият полуфиналист за Купата на България. „Армейците“ смазаха тотално Черно море, но биха само с 2:0.

От първата до последната секунда те бяха отборът, който диктуваше събитията, докато Черно море не създаде дори една нормална ситуация за гол пред Караджов за цял мач. Най-силен и в този мач за победителите бе Спас Делев. Новият национал вкара първия гол и асистира за втория на Маркиньос и през всичките 90 минути не спря да търси топката. Като цяло обаче целият тим на ЦСКА се справи перфектно със задачите си и си го върна за загубата преди две седмици на невъзможния за игра терен в морската столица.

Мачът започна с опасно положение още в 2-ата минута, когато Пиргов спаси удар на Делев.  В 27-ата пък Бандаловски не успя да вкара с глава отблизо. Минута след това и Спас Делев нямаше успех.

В 35-ата минута обаче той бе хладнокръвен. Капитанът Тодор Янчев изведе много добре Делев на скорост, националът навлизайки в наказателното поле, върна към Янчев, който увлече двама защитници и подаде пак на Делев , а той с удар между вратаря и защитник не сгреши.

До края на първата част нов гол не падна, но натискът не стихваше. През втората част промяна в играта на безхарактерния Черно море нямаше. В 59-ата минута Александър Александров си изкара втори жълт картон за реплика, а в 67-ата Спас Делев изведе Маркиньос, който не сгреши.

След това попадение стана ясно, че мачът се доиграва и темпото на игра значително спадна. Двамата треньори направиха всичките си смени и срещата приключи без много интересни ситуации в края.

Утре са мачовете Литекс – Левски и Локо (Пловдив) – Пирин, а в четвъртък Черноморец – Славия.

Фотогалерия от мача можете да видите ТУК!