3. ЦСКА-София дерайлира за Купата още след сблъсъка с Локо (Сф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА-София дерайлира за Купата още след сблъсъка с Локо (Сф) (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Железничарите" изхвърлиха селекцията на Йорданеску след 2:1 в "Надежда" пред погледа на Гриша Ганчев

ЦСКА-София отпадна още в 1/16-финалите на Купата на България след загуба с 1:2 като гост на втородивизионния Локомотив (Сф) в столичното дерби. „Армейците”, които спечелиха трофея през миналия сезон с Христо Янев начело, бяха детронирани след голове на Димитър Георгиев и Богомил Христов за „железничарите”, а красиво воле на резервата Руй Педро се оказа недостатъчно.

Собственикът на ЦСКА-София Гриша Ганчев гледаше мача от трибуните, но едва ли има от какво е доволен.

Пред около 3 000 зрители на стадион "Локомотив" в кв. "Надежда" отборът на Едуард Йорданеску изигра много слаба първа част, в която не накара Александър Любенов да спасява нито веднъж, въпреки че сипеше центриране след центриране пред неговата врата.

Румънският наставник беше направил пет промени от състава, който с мъка победи Черно море в самия край за 1:0 в първенството.

Още в 6-ата минута обаче централната двойка защитници на „армейците” подари първия гол на съперника. Рафа Перес подаде право на Бузукис в собствената си половина, гръцкият халф подаде веднага напред, капитанът на ЦСКА-София днес Борислав Чорбаджийски се забави с изчистването, Димитър Георгиев му отне под носа и отблизо елегантно прехвърли Китанов за 1:0.

Агитката на гостите опита да събуди своите с бомбички и песни. Уимар Джордан овладя, обърна се и би неточно встрани. Рафа Перес опита да изкупи вината си за гола, но падайки стреля високо след солов рейд през центъра.

Локомотив искаше дузпа за лекомислено посягане на Малинов към крака на Богомил Христов в наказателното поле, но Ангел Ангелов посочи само аут.

Джордан имаше нов шанс, но засече неточно ниското центриране на Дюлгеров на първа греда отдясно. Дани Пеев избра да бие силно във вратарския ъгъл от опасен фаул, Китанов беше на точното място и лови.

Две центрирания внесоха хаос в защитата на Локомотив и топката бе върната с глава успоредно пред вратата, а там защитник успя да изчисти. Лазар Марин би от външната страна на мрежата със силен удар отляво.

„Армейците” се изнервиха в края на първата част и жълти картони получиха Малинов, Джордан и Перес.

На почивката Йорданеску извади Джордан и Марин на почивката и пусна Милчо Ангелов и Руй Педро. Именно португалецът се оказа този, който донесе повече креативност и прецизност в атаките на гостите, които натиснаха в началото на втората част.

Рафа Перес пропусна в 53-ата минута след свалена топка от Педро в наказателното поле, но в следващата минута Виана намери Руй Педро пред наказателното поле, халфът с десния крак си спря отлично, а с левия от воле опъна мрежата в близкия десен ъгъл – 1:1.

Божидар Чорбаджийски се размина на косъм да засече току пред вратата след корнер на Арсенио Нунеш, после пак нямаше кой да засече опасно центриране, а Любенов спаси умело атрактивно и добре насочено воле на Руй Педро към долния десен ъгъл.

Напук на натиска на ЦСКА-София, Локо издебна своя звезден миг на контра. Дани Пеев пусна в идеалния момент зад защитата за набралия скорост отдясно Владислав Мисяк, който удари лявата греда по диагонала, но атаката продължи и Ризов върна леко назад за Богомил Христов, който насочи към долния десен ъгъл, Китанов не успя да се намеси добре и топката влетя в мрежата за 2:1.

„Армейците” се хвърлиха напред пред угрозата да приключат участието си в турнира след само един мач. Александър Георгиев даде чудесен пас в коридор за Руй Педро, който този път нацели близката лява греда.

Рафа Перес бе на път да вкара куриозен гол с рамо при добро центриране, но Александър Любенов извади под гредата с вещина.

В 87-ата минута грозни сцени нарушиха феърплея. Рафа Перес удари Димитър Георгиев при спряна игра, Даниел Пеев изпусна нервите си и хвана за гушата и лицето колумбиеца и го свали на земята, а след това стана масово меле. Съдията Ангел Ангелов изчака страстите поне малко да се уталожат и изгони Пеев с директен червен картон, както и Перес с втори жълт.

В 5-те добавени минути отчаянието на ЦСКА-София се изрази в серия центрирания, като най-активен беше младият Александър Георгиев, който опитваше да стреля, но не се получаваше и „червените” сдадоха трофея след само 90 минути за Купата

Локо (Сф) - ЦСКА-София 2:1
1:0 Димитър Георгиев '6
1:1 Руй Педро '54
2:1 Богомил Христов '71

Срещата по минути:

90+6' Край на мача! Локо (Сф) - ЦСКА-София 2:1! "Железничарите" отстраниха фаворита още в 1/16-финалите!

90+5' Отчаян опит на Александър Георгиев първо за центриране, после за удар, и двата пъти е блокиран.

90+4' Илиян Комитски заменя Йордан Ризов. Това е последната смяна в мача.

90+4' Александър Георгиев стреля над вратата.

90+2' Мисяк бавно напуска терена, той е сменен от Калоян Бонев.

90' 5 минути е продължението на редовните 90 минути.

90' Авторът на първия гол днес Димитър Георгиев е заменен от Калоян Ангелов.

89' ПРОПУСК! Бузукис чисти точно пред крака на Дюлгеров в непосредствена близост пред вратата!

87' Даниел Пеев и Рафа Перес са изгонени! Даниел Пеев получи директен червен картон, а Рафа Перес - втори жълт и червен.

85' СБИВАНЕ! Димитър Георгиев беше ритнат и ударен от Рафа Перес при спряна игра. Даниел Пеев побесня и свали на земята колумбиеца с хващане за гушата. Последва масово меле, съдията Ангел Ангелов умува какви да са санкциите.

85' Александър Георгиев овладя в наказателното поле и стреля мощно, но над целта!

84' СПАСЯВАНЕ! Рафа Перес беше близо до случаен изравнителен гол с рамо, но Любенов вади под гредата и избива в корнер!

78' Центриране пред вратата на Локо е избито с глава, Диого Виана стреля от воле от границата на наказателното поле, но насочи право във вратаря Любенов, който отрази.

76' ГРЕДА! Руй Педро е изведен в коридор от Александър Георгиев сам срещу вратаря Любенов, но нацели близката лява гредата!

75' Китанов пак сгреши след удар на Димитър Георгиев, но успя да се коригира този път.

73' Антон Недялков влезе на мястото на Диого Виана. Това е последната смяна за Йорданеску. Веднага Недялков пусна опасно центриране, но твърде високо и ниой не може да засече.

71' ГООЛ ЗА ЛОКОМОТИВ - 2:1! Даниел Пеев пусна отличен извеждащ пас в коридор за Мисяк, който надбяга последния защитник и удари греда по диагонала, но акцията продължи и Ризов върна за Богомил Христов, който би към близкия долен ляв ъгъл, Китанов не се справи и топката спря в мрежата!

68' Димитър Георгиев проби до наказателното поле, спря и върна за Йордан Ризов, който насочи под гредата, но слабо и Китанов лови.

Локомотив изпусна отличен шанс за контра четирима на трима в атака и гостите се върнаха в защита.

64' Атрактивен и добре насочен изстрел от въздуха на Руй Педро, Александър Любенов спасява в долния ляв ъгъл!

62' Локо пак се спасява и опасно центриране не е засечено от играч на ЦСКА-софия пред вратата!

60' Централният защитник на Локо (Сф) Емил Виячки изпитва болки и остана да лежи в наказателното поле на своя отбор.

58' На косъм! Арсенио Нунеш центрира прострелно от корнер, Чорбаджийски беше сам на втора греда, но топката дойде на неудобна височина и той се размина с нея на 2-3 метра от вратата!

54' ГОООЛ ЗА ЦСКА! Диого Виана отдясно пусна за Руй Педро пред наказателното поле, португалската резерва овладя с десния крак и с воле с левия в близкия десен ъгъл изравнява - 1:1! Педро отиде пред агитката на "армейците" след първия си гол за клуба.

53' ПРОПУСК! Руй Педро свали центриране в наказателното поле за Рафа Перес, колумбийският защитник стреля от воле с левия крак, рикошет от Димитър Георгиев и топката минава на сантиметри над вратата в корнер!

50' ЦСКА-София опитва да натисне още от началото на втората част след слабото първо полувреме за отбора.

48' Виана опита центриране при контра, получи се рикошет от корема на Виячки, плахи претенции за дузпа от страна на гостите не са уважени.

46' Начало на втората част!

46' Едуард Йорданеску прави две смени още на почивката. Уилмар Джордан и Лазар Марин са извадени. На тяхно място влизат Милчо Ангелов и Руй Педро.

45+1' Край на първата част! Локо (Сф) - ЦСКА-София 1:0!

45' Рафа Перес спря с ръка Димитър Георгиев при опит за контра и това е трети жълт картон за играч на "армейците" в рамките на три минути.

44' Два порердни корнера за ЦСКА-София и пак никаква опасност след тях.

42' Уилмар Джордан прави нарушение на тъча и изрита топката от яд, жълт картон и за него.

42' Жълт картон за Кристиян Малинов за нарушение в центъра, при което той нямаше шанс да играе с топката.

41' "Железничарите" имаха шанс за контра, но Пеев свали скоростта по десния фланг, после все пак имаше центриране, но лесно топката стига до Китанов след рикошет.

38' Даниел Пеев в момента е извън терена. Той беше ударен в лицето от Перес при онова меле пред вратата на Локомотив.

36' Виана центрира отдясно, Александър Георгиев засече технично с пета, но насочи безобидно над вратата.

35' Натиск на ЦСКА-София, този път Лазар Марин вляво засече топката, но силно я насочи от външната страна на мрежата.

34' Избиване пред голлинията! Две центрирания донесоха хаос пред вратата на Локомотив, удар с глава на втора греда и защитник чисти топката, пусната успоредно на голлинията малко пред вратата! Двама играчи на Локо паднаха след удари по различно време и домакините искаха фаул, но не го получиха.

32' Бившият играч на Левски Владислав Мисяк беше ударен от съотборника си Денис Пидев в сблъсък за висока топка, но няма нищо сериозно.

30' Силен далечен шут на Арсенио Нунеш, достоен за тъчдаун в един друг спорт - много високо над целта.

26' Даниел Пеев центрира дълбоко от фаул, Чорбаджийки чисти с глава, следва ново центриране от другия фланг, Китанов безпроблемно лови.

22' Силен шут на Дани Пеев покрай стената във вратарския ъгъл, Китанов е точно там и лови.

21' Даниел Пеев намери Димитър Георгиев пред наказателното поле, Чорбаджийски посегна и го ритна, съдията се забави леко, но даде фгаул за Локомотив на опасна позиция.

19' Дюлгеров е изведен вдясно и веднага центрира ниско на първа греда, Джордан изпревари защитник, но би встрани.

18' Домакините искат дузпа за посягане на Малинов към крака на съперник в наказателното поле. Богомил Христов падна, но съдията Ангел Ангелов даде знак играта да продължи с аут.

17' Рафа Перес се включи в атака с рейд през центъра, опита изстрел, но загуби равновесие и прати много високо над целта.

15' Пас за Джордан в наказателното поле, той се обърна и шутира неточно покрай лявата греда.

15' Бомбички и песни от агитката на гостите. Атмосферата е добра, макар и да има малко публика, глобата за ЦСКА-София също е гарантирана.

8' ЦСКА-София опита да отговори бързо и Александър Дюлгеров центрира за Александър Георгиев, който с глава вади над целта в аут! Топката обаче е напуснала очертанията на терена още преди центрирането и съдиите маркираха това.

7' Втородивизионният Локомотив повежда на елитния ЦСКА-София в столичното дерби от 1/16-финалите за Купата с първата голова заплаха в мача, дошла след огромна грешка на централните бранители на "армейците.

6' ГОООЛ ЗА ЛОКО (СФ)! Тотален провал за Рафа Перес и Божидар Чорбаджийски! Перес подаде на съперник на центъра, последва пас напред от Бузукис, Чорбаджийски се забави фатално, а Димитър Георгиев му отне и елегантно прехвърли Китанов отблизо за 1:0!

5' Очаквано начало с повече разгираване на топката от ЦСКА-София. Досега няма опасности пред двете врати.

2' Йорданеску прави пет промени от 11-те, които с много мъка изтръгнаха успеха с 1:0 над Черно море в първенството.

1' Начало на мача!

"Армейците", които днес ще играят в бяло, са с новите си фланелки със спонорско лого на букмейкърска компания на гърба над номерата. Вече няма имена на играчите на фланелките.

Собственикът на ЦСКА-София Гриша Ганчев също е в ложата, заедно със сина си Данаил и Стойчо Стоилов.

Шефът Стойчо Стоилов, спортният директор Пламен Марков и почетният президент на ЦСКА-София Димитър Пенев ще гледат мача на живо.

Съставите на двата отбора:

Локомотив (София): 24. Любенов, 20. Чатзилиадис, 23. Виячки, 6. Горанов, 25. Пидев, 17. Бузукис, 8. Христов, 16. Ризов, 7. Пеев, 15. Мисяк, 9. Георгиев
Треньор: Ангел Колев

ЦСКА-София: 12. Китанов, 4. Чорбаджийски, 5. Перез, 24. Марин, 7. Виана, 15. Малинов, 25. Джордан, 10. Нунеш, 23. Дюлгеров, 6. Рубен Пинто, 18. Георгиев
Резерви: Александър Конов, Пламен Гълъбов, Антон Недялков, Петрус Бумал, Никола Колев, Руй Педро, Милчо Ангелов
Треньор: Едуард Йорданеску