3. ЦСКА спечели безапелационно „Албена Къп 2009” след 2:0 над Черно море

ЦСКА спечели безапелационно „Албена Къп 2009” след 2:0 над Черно море

Шампионите спечелиха безапелационно турнира след четири победи.

ЦСКА спечели турнира „Албена Къп 2009”, след като победи Черно море с 2:0 на финала, предаде репортер на Novsport.com.

Шампионите изиграха по-силно първо полувреме, когато поведоха чрез попадение на Саидходжа от дузпа, а Тодор Янчев вкара втория гол малко след началото на втората част.

Теренът в Албена бе доста изхабен и затрудни играчите, които не поднесоха много зрелище на около 1500-те зрители, наблюдаващи дербито.

Тимът на Никола Спасов пък не показа особена класа и не създаде много възможности за гол. Дори и след втория гол на ЦСКА, „моряците” не успяха да натиснат съперника си, за да се върнат в мача.

Двамата треньори не направиха много смени, като Черно море излезе с титулярния си състав, докато ЦСКА бе със смесен състав от резерви и титуляри.

„Червените дръпнаха с гол от дузпа още в 11-ата минута, а в 47-ата след хубава атака и подаване на Виктро Морозс Тодор Янчев вкара прекрасен гол, след като оплете топката в горния ъгъл на вратата на Карамфил Илчев.

Двата отбора изиграха силно първо полувреме, в което борбата беше за всяка педя на терена.

Шампионите обаче показаха малко по-успешна игра, което им даде предимство в двубоя.

След началните минути, ЦСКА успя да вземе инициативата. Много силно игра новото попълнение Давид Силва, който с бързината си създаде много проблеми на отбраната на "моряците".

В 6-ата минута Карамфил Илчев стартира супер изявите си в двубоя. Тогава Александър Тонев центрира отдясно и непокритият Морозс директно стреля. Илчев обаче спаси.

В 11-ата минута Михаил Лазаров направи нарушение срещу Давид Силва и реферът Антон Генов отсъди дузпа.

Зад топката застана новото попълнение на "червените" Дормушали Саидходжа, който с удар в долния десен ъгъл направи безпомощен Карамфил Илчев.

В 23-ата минута Да Силва центрира отдясно, а Александър Тонев от упор стреля директно, но неуспешно, след като Илчев спаси.

Малко след това в тима на варненци бе извършена смяна, след като Алекс, който бе абсолютно неподготвен за мача напусна принудително играта.

Преди края на първото полувреме Черно море имаше няколко възможности Юруков и Миро Манолов не успяха да развият добре атаката на тима си.

Второто полувреме започна с ранен гол. В 47-ата след хубава атака и подаване на Виктро Морозс, Тодор Янчев вкара прекрасен гол от границата на наказателното поле, след като оплете топката в горния ъгъл на вратата на Карамфил Илчев.

След попадението Черно море не взе инициативата. Играта бе разпокъсана, в следващите минути. В 62-ата минута ЦСКА пропусна да поведе с 3:0, когато Саидходжа подаде в наказателното поле на Маркиньос, който пропусна от много чиста позиция.

В 72-ата минута на срещата бе и най-опасното положение за Черно море. Тогава Тнако Дяков пропусна от два метра да намали резултата.

До края на мача Черно море създаде още едно положение, когато Даниел Георгиев опита да намери съотборник в наказателното поле, но Кристиян Узунов успя да спре атаката.

Така ЦСКА спечели безапелационно турнира с четири победи в състезанието. В груповата фаза „червените” победиха Спартак (Варна) с 3:0, след което се наложиха над Монтана с 2:1 и над Локомотив (Пловдив) с 2:0, с което шампионите събраха пълен актив от точки в груповата фаза.

Черно море стартира с победа над юношеския национален отбор с 4:0, трудно би Берое с 2:1 и пак с толкова спечели срещу Локомотив (Мездра).

ЦСКА - ЧЕРНО МОРЕ 2:0
1:0 Саидходжа '11 (дузпа).
2:0 Янчев '49

ЦСКА: Петров, Виданов, Иванов, Узунов, Машадо, Янчев, Морозс, Давид Силва, Маркиньос (84-Омодиагбе), Саидходжа (79-Алауса), Тонев (68-Руи Мигел) (Караджов, Беконо, Ковачев, Маркес, Чипев, Тошев, Гунлаугсон, Георгиев);

ЧЕРНО МОРЕ: Илчев, Домакинов, Дяков, Лазаров, Бачев, Петков, Илиев, Юруков, Манолов, Какалов (66-Стоянов), Алекс (32-Д.Георгиев) (Пиргов, Борносузов, Т.Колев, Атанасов, Чурлинов, Пихоцкис);
РЕФЕР: Антон Генов

СТАДИОН: "Албена 1" - 1500 зрители

*Слушателите на Novsport.com имаха възможност да слушат на живо мача в нашата секция "Директно"

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА