3. ЦСКА стигна дъното, регистрира четвърта поредна загуба в Австрия - 0:2 от Фехервар

"Червените" бяха унижени от унгарския слабак.

Вицешампионът на България ЦСКА претърпя чевъртата си поредна загуба на лагера на тима в Австрия. Този път "армейците" бяха унижени с 0:2 от унгарския слабак Фехервар. С този неуспех положението в тима на Любослав Пенев става наистина притеснително. "Червените" имат четири контроли, откакто са в Австрия, в които са записали четири загуби.

Любослав Пенев заложи предимно на нови футболисти, и такива, които рядко намираха шанс по-време на сезона, през първото полувреме на мача. В игра се появиха Ковачев, Силва, Камано, Арибас, Сан Еметрио и Ели Маркес. Очевидно в този мач се видя, че испанците, които бяха докарани в отбора от Хесус Паредес, не стават за отбора като ЦСКА. Дебют за ЦСКА направиха и новото попълнение Орлин Орлинов, както и каращия проби босненски нападател Вуич.

Унгарците започнаха вихрено мача и можеха да отбележат още във 2-ата минута, но вратарят Иван Караджов спаси удара на Вуйович. Отборът на ЦСКА показа малко футболни стойности в началото на мача, а и след това. Това, разбира се, веднага си пролича, когато в 16-ата минута Атила пусна към Алвеш и бразилецът изведе напред своя отбор.

Вторият шамар за ЦСКА дойде в 28-ата минута, когато голмайсторът Алвеш намери Вуйович в наказателното поле и сърбинът удвои преднината на Фехервар. Унгарците можеха да стигнат и до трети гол в 49-ата минута, но техен футболист пропусна много чисто положение. Отборът на ЦСКА на практика с нищо не застраши вратата на унгарците, като може да се отбележат само няколко слаби удара на Тодор Тимонов. Определено Тимонов показа със сърцата си игра, че има качества да носи червената фланелка.Той бе и най-добрият футболист на ЦСКА в този мач. Младият футболист игра много нахъсано и постоянно търсеше възможности за удари към вратата. Въпреки, че не отбеляза гол, той се представи на изключително високо ниво.Определено в този двубой отборът на Фехервар се представи много по-добре от ЦСКА. Унгарците проявиха милост към българския отбор и му вкараха само два гола вместо да го разбият тотално.

ЦСКА - ФЕХЕРВАР 0:2

0:1 Алвеш 16
0:2 Вуйович 28

ЦСКА: Иван Караджов, Павел Ковачев,  Мартин Камано, Йордан Тодоров, Иван Стоянов, Давид Да Силва, Ели Маркес, Викторс Морозс, Хосе Арибас, Кристиан Санеметерио и Дормушали Саидходжа (Здравко Чавдаров, Костадин Стоянов, Атанас Зехиров, Тодор Тимонов, Орлин Орлинов, Марко Вуич, Руи Мигел, Спас Делев)

ФЕХЕРВАР: Золт, Габор, Золтан, Атила, Акош, Балаш,  Даниел, Адам, Вуйович, Пал, Алвеш

ЦСКА посреща Септември в Стара Загора

Кралев: Черно море е властелинът на Варна

"Моряците" могат да съжаляват, че не разгромиха Спартак Вн, написа той

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна! (ВИДЕО)

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение! (ВИДЕО)

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби