3. ЦСКА тръгна с фалстарт в дебюта на Зику и Мораес (видео+снимки)

ЦСКА тръгна с фалстарт в дебюта на Зику и Мораес (видео+снимки)

"Армейците" не можаха да бият Бдин (Видин) и извъртяха 1:1 с отбора от "Б" група

ЦСКА не успя да вземе победа в първата си контрола от лятната подготовка и завърши при резултат 1:1 с втородивизионния Бдин (Видин).

Мачът на стадион „Искър” в Самоков се игра в три полувремена по 30 минути, а треньорът на „армейците” Милен Радуканов използва мача, за да пробва всичките си налични футболисти. Около 250 футболни фенове гледаха на живо първия двубой на ЦСКА за новия сезон.

Първите 30 минути преминаха в бавно темпо с превъзходство за ЦСКА. Столичани обаче се възползваха от предимството си чак в 28-та минута, когато Маркиньос даде хубав пас към Делев. Голмайсторът на ЦСКА перфектно пое на гърди, навлезе в наказателното поле и по земя откри за 1:0.

След първия половин час българският Моуриньо започна със смените. Радуканов замени всичките си 11 играчи на терена около 45-та минута, колкото е едно нормално футболно полувреме. Вторите 30 минути бяха за Бдин. Отборът, който от новия сезон ще играе в „Б” група, натисна именития си съперник и стигна до няколко удобни положения. Най-активен за Бдин бе Хаджиниколов, който вкара страхотен гол на Славия в предната контрола на своя отбор.

Дебют за „червените” направиха новите звезди на отбора Янис Зику и Жуниор Мораес. В игра се появиха и всички нови играчи, които дойдоха на „Армията” от разпадналия се Пирин. Първи официален мач за тима записаха Антон Карачанаков, Александър Дюлгеров, Александър Якимов.

Многото промени не се отразиха добре на играта на ЦСКА и Бдин успя да изравни. При един корнер за видинчани Макенджиев увисна, футболист на Бдин насочи топката към вратата. Получи се меле, при което Трифонов се оказа най-съобразителен и буквално добута топката в мрежата на ЦСКА от 1-2 метра.

Последната третина бе най-оспорвана като и двата отбора можеха да измъкнат победата. Никой обаче не можа да се разпише след пропуски на Мораес и Галчев за „армейците” и Станчев и Мамаду за Бдин.

Направи впечатление, че Радуканов започна мача с титуклярите от миналия сезон, а после изцяло подмени състава, което внесе голяма доза объркване в редиците на „червените”.

Сега на „червените” предстои заминаване на лагер в Холандия, където клубът вече уреди 4 контроли.

ОЩЕ СНИМКИ ОТ КОНТРОЛАТА МОЖЕ ДА ВИДИТЕ ТУК!