3. ЦСКА удари Чепинец в първото си гостуване през сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА удари Чепинец в първото си гостуване през сезона (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Червените” се наложиха с 4:0 във Велинград, двубоят бе изгледан от Ангел Петричев

ЦСКА продължи победната си серия след успех над Чепинец в среща от Югозападната В група. „Червените” се наложиха с 4:0 на стадиона във Велинград, като това бе първото реално гостуване на отбора през този сезон.

На стадиона в курортния град бяха заели местата си около 3000 зрители. Срещата започна с националния химн. Изпълнителният директор на Лудогорец Ангел Петричев изгледа успеха на „армейците”.

ЦСКА изцяло доминираше и създаде всичко по-интересно в мача. Два гола на Момчил Цветанов бяха отменени в 7-ата и 31-ата минути. При първото положение страничният съдия правилно вдигна флага си, но при второто бе допусната грешка – при подаването на Борис Галчев Цветанов бе в редовна позиция.

От Чепинец също могат да имат претенции към съдийската бригада, след като бе отсъдена засада, която попречи на Алек Манолов да излезе сам срещу вратаря, а такава нямаше.

„Червените” отриха в 40-ата минута, когато капитанът Галчев изведе майсторски Самир Аясс. Той преодоля вратаря и на празна врата се разписа.

Секунди след почивката гостите удвоиха. Кирил Динчев пусна към Преслав Йорданов, който от близо разстреля вратаря Георгиев.

През второто полувреме защитникът Ангел Грънчов се контузи, като на негово място влезе Виктор Райчев.

Борис Галчев изпълни като по учебник пряк свободен удар в 82-ата минута, но топката се отби от напречната греда.

В 84-ата минута Александър Александров направи преднината на „червената” класическа след добра атака започната от Кикарин, който намери Цветанов, той напредна по лявото крило и пусна остър пас към Александров, който от близка дистанция не сгреши.

В третата минута на добавеното време Преслав Йорданов оформи крайното 4:0 след асистенция от Галчев.

Стартови XI на ЦСКА: Анатолий Господинов (в), Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски, Момчил Цветанов, Борис Галчев (к), Преслав Йорданов, Йордан Йорданов, Самир Аясс, Милен Кикарин, Николай Цветков, Ангел Грънчов.

Резерви: Стоян Колев (в), Александър Александров, Павел Головодов, Петър Витанов, Виктор Райчев, Васил Попов, Костадин Хазуров.

Чепинец (Велинград): Илиян Георгиев, Илия Иванов, Мартин Костов, Дейвид Пенчев, Силвестър Атанасов, Николай Байряков (к), Алек Манолов, Деян Костадинов, Божидар Петелов, Христо Сталев, Аспарух Василев

Резерви: Илиян Брадваров, Илиян Генов, Николай Иваников, Петър Петров, Маргарит Георгиев, Иван Камов, Славиян Костадинов

Левски с нов спонсор

Левски подписа договор за партньорство с един от големите производители на млечни продукти в България

Футболните национали заминали за Белфаст благодарение на служебното правителство

С усилията на Министерството на спорта, Министерството на транспорта и МС, направихме възможно участието на националния ни отбор по футбол в Белфаст, съобщи служебният министър-председател Димитър Главчев

Оперираха основен играч на Фратрия

Емил Янчев тръгна в големия футбол под ръководството на Илиан Илиев

Бомба! Загорчич прави преврат в Славия

Златомир Загорчич е поискал от Младен Михалев, да отстрани Венци Стефанов и на негово място да дойде Андрей Желязков

Левски и Ботев Пд в битка за талант от Септември

Левски ще влезе в битка с Ботев (Пловдив) за правата на десния бек на Септември - Мартин Полендаков

Любо Пенев заплашва лиценза на Локо Пд?

Треньорският щаб не е получавал пари от лятото

Илиан Илиев и България вървят към исторически рекорд

До края на годината можем да изравним висшето постижение от 12 поредни мача без загуба