3. ЦСКА удари Локо (Пд) с 2:0, Пенев пуска младите, Тошев вкарва

ЦСКА удари Локо (Пд) с 2:0, Пенев пуска младите, Тошев вкарва

Отборът на ЦСКА постигна сравнително лесна победа с 2:0 над Локомотив (Пловдив) в 3-ата си контрола в Албена. Футболистите на Димитър Пенев тотално надиграха своя съперник и напълно заслужено стигнаха до успеха. Головете за "армейците" отбелязаха латвиецът Виктор Морозс и младият нападател на отбора Мартин Тошев от дузпа.

Мачът започна с натиск на ЦСКА и още в 1-ата минута Саидходжа пусна към Тонев, но ударът на младока бе неточен. В 5-ата минута Минев проби по десния фланг и и центрира към Саидходжа, но ударът на нападателя бе неточен.

В 20-ата минута "армейците" поведоха в резултата, след като Морозс засече центриране на Александър Тонев в наказателното поле и изведе тима си напред в резултата. В 25-ата минута пловдивчани регистрираха първия си удар в посока на вратата на ЦСКА, но шутът на Писаров рикушира в бранител на "червените".

През второто полувреме Димитър Пенев смени целия състав и в игра се появиха младите Чипев, Тошев и Виданов които не получаваха много шанс за изява в предишните контроли.

В 55-ата минута Бранеков получи контузия в бедрото и бе заменен от Узунов. В 69-ата минута Алауса засече центриране с глава, но ударът му бе неточен.

Натискът на "червените" продължи и в 73-ата минута Руи Мигел стреля опасно с глава, но топката мина на сантиметри от пазената от Акалски врата.

В 81-ата минута съдията Кольо Данеч отсъди дузпа за ЦСКА за нарушение на Трифонов срещу Тошев и младият нападател на "червените" удвои преднината за своя отбор и на практика оформи крайното 2:0.

ЦСКА: Петров, Минев, Бранеков, Иванов, Машадо, Тонев, Янчев - к, Морозс, Силва, Маркиньос, Саидходжа (Беконо, Караджов, Виданов, Узунов, Георгиев, Омодиагбе, Чипев, Тошев, Алауса, Маркес, Руи Мигел, Гунлаугсон)

Локомотив (Пловдив): Акалски, Мечечиев, Николов, Трифонов, Йошев, Караманов, Милотинович, Писаров, Тодоров, Том, Делибашич (Чернев, Лазаров, Данов, Кики, Марчев, Илиев, Стойчев)

Стадион: "Албена"

Съдия: Кольо Стойчев