3. ЦСКА удари отбора на Тодор Янчев, вече има 103 гола в първенството (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Армейците” се наложиха с 5:1, юношата Радой Божилов вкара първия гол от игра във вратата на „червените”

ЦСКА продължи победния си поход във Югозападната В група. „Червените” се наложи с 5:1 над София 2010, който е воден от бившия капитан на тима Тодор Янчев. Двубоят се проведе на стадион „Българска армия”. „Армейците” преминаха границата от 100 гола в първенството – до момента те са отбелязали 103.

София 2010, който бе домакин в тази среща, създаде няколко сериозни опасности пред вратата на Анатолий Господинов, като в тяхната основа бяха юноши на ЦСКА – Божилов и Аспарухов. Именно Божилов, който бе освободен през зимата, вкара гола за тима на Янчев. Това бе първият гол, който „червените” допускат от игра през този сезон.

Бангеев също бе много близо до това да се разпише, но при удара му топката се отби от лявата греда.

Силен мач направи вратаря на София 2010 Боян Пейков. Той се отличи с няколко стабилни спасявания и спаси тима си от по-категорична загуба.

Резултатът бе открит от Борис Галчев в 26-ата минута. Капитанът на ЦСКА изпълни майсторски пряк свободен удар, топката се отби от напречната греда и влетя във вратата.

След около 60 секунди Преслав Йорданов навлезе в наказателното поле и отправи удар, топката се удари в крака на Миро Иванов и влезе във мрежата за 2:0.

„Червените” направиха преднината си класическа в 38-ата минута. Самир Аясс пусна към Преслав в наказателното поле и той от близо се разписа на празна врата. Тимът на треньора Христо Янев затвора полувремето с четвърти гол, дело на Момчил Цветанов, който се бе точен след добър индивидуален рейд.

В 79-ата минута Борис Галчев се разписа за втори път в двубоя, пращайки топката с мощен шут във вратата на Пейков от пряк свободен удар и направи резултат 5:0 в полза на ЦСКА.

В 85-ата минуна на срещата Радой Божилов вкара почетното попадение за домакините от София 2010, след като се възползва от колективна грешка в "червената" отбрана.

След този мач ЦСКА има вече 23 победи и голова разлика 103:3, а точките са 69. София 2010 е в зоната на изпадащите с 16 точки.

Съставът на ЦСКА

Стартови XI: Анатолий Господинов (в), Кирил Динчев, Божидар Чорбаджийски, Ангел Грънчов, Виктор Райчев, Йордан Йорданов, Борис Галчев (к), Самир Аясс, Станислав Маламов, Момчил Цветанов, Преслав Йорданов.

РЕЗЕРВИ: Стоян Колев (в), Васил Попов, Николай Дичев, Петър Витанов, Николай Цветков, Павел Головодов, Костадин Хазуров.
Официално: Обявиха съдията за Левски – ЦСКА

Вижте кой ще свири вечното дерби и всички наряди за кръга в елита

ЦСКА набляга на тактика преди дербито с Левски

ЦСКА продължава да се готви на пълни обороти за двубоя срещу Левски в събота

Гонзо благодари на правителството за самолета до Белфаст

Българският футболен съюз изрази чрез специална публикация своята благодарност към служебния министър-председател Димитър Главчев

Синът на Любо Пенев напуска Локо (Пд)

Николас ще последва баща си

ЦСКА вади 3 милиона евро за селекция

ЦСКА праща скаути в Бразилия

Левски с нов спонсор

Левски подписа договор за партньорство с един от големите производители на млечни продукти в България

Футболните национали заминали за Белфаст благодарение на служебното правителство

С усилията на Министерството на спорта, Министерството на транспорта и МС, направихме възможно участието на националния ни отбор по футбол в Белфаст, съобщи служебният министър-председател Димитър Главчев

Оперираха основен играч на Фратрия

Емил Янчев тръгна в големия футбол под ръководството на Илиан Илиев

Бомба! Загорчич прави преврат в Славия

Златомир Загорчич е поискал от Младен Михалев, да отстрани Венци Стефанов и на негово място да дойде Андрей Желязков