3. ЦСКА УДЪРЖА! Много борба, героичен Бусато, късмет и "червените" са на плейоф (ВИДЕО)

Тимът на Стойчо Младенов игра "Опълченците на Шипка" в последните 20 минути, но пак отстрани Осиек след 1:1

ЦСКА измъкна 1:1 при гостуването си на Осиек в реванша от третия квалификационен кръг на турнира Лига на конференциите. Така с общ резултат 5:3 "червените" си осигуриха участие в плейофа за влизане в групите, където ще срещнат тима на Виктория (Пилзен), който отстрани ТНС с 4:1 след изпълнение на дузпи. Кери вкара за "армейците", Шкорич изравни. Бусато се отличи с няколко решаващи спасявания. Бусато се отличи с няколко решаващи спасявания, а в последните двайсетина минути тимът на Стойчо Младенов се прибра плътно в своята половина и геройски удържа равенството.

Домакините стартираха агресивно и стигнаха до положение още във втората минута, когато след късо изпълнение на ъглов удар топката беше центрирана в наказателното поле на ЦСКА, там обаче играч на Осиек се размина с нея. Седем след това Рамон Миерес се пребори с Югрен Матей и шутира, но Бусато не позволи да бъде изненадан.

В 17-ата минута изстрел на Клайнхайслер беше отразен от вратаря на ЦСКА. Секунди по-късно "червените" стигнаха до първия си удар във вратата на домакините от началото на мача. Отправи го Греъм Кери, а Ивушич спаси.

Ирландецът си спечели нарушение близо до аутлинията в 24-ата минута. Той реши да стреля директно от малък ъгъл, а вратарят не беше готов. Негов съотборник обаче бе на голлинията и изчисти в корнер. След изпълнението му Амос Юга прати топката покрай вратата.

Осиек бе близо до гол в 26-ата минута. След центриране от корнер Михаел Жапер стреля от движение, но топката срещна тялото на Юрген Матей. В 33-ата Георги Йомов открадна топката  в центъра и подаде към Вилдсхут, който остави за Кери и той с много техничен изстрел преодоля Ивушич.

В заключителните минути на полувремето ЦСКА допусна изравнителен гол. След изпълнение на ъглов удар се стигна до разбъркване, Шкорич се ориентира най-добре и със силен изстрел по земя не остави шансове на Бусато.

Отлична възможност се откри пред "армейците" в началото на второто полувреме. След центриране от ъглов удар топката стигна до Жеферсон. Бразилецът стреля, но Ивушич спаси. В 54-ата минута удар глава на Миерез мина над вратата. Час след началото Вилдсхут влезе в наказателното поле на Осиек. Нидерландецът обаче се забави със своето подаване и топката му бе избита. Две минути след това домакините вкараха. След центриране от фаул, Густаво Бусато се подхлъзна и топката да влезе във вратата му. Попадението обаче не бе зачетено заради засада на Даниел Лончар.

Клайнхайстер опита далечен удар в 70-ата минута, но той бе изключително неточен. Страхотно спасяване на Бусато в 81-ата пък не позволи на Осиек да поведе в резултата. Даку изскочи сам срещу вратаря на "червените", но не успя да го преодолее. Четири след това Бусато извади и удар под гредата на Шкорич. В 86-ата Лончар остави домакините с човек-по-малко, след като фаулира Кайседо който се откъсваше сам срещу Ивушич. До края Осиек продължи да напада, но до нов гол не успя да стигне.

ОСИЕК – ЦСКА 1:1

0:1 Греъм Кери (33)

1:1 Милан Шкорич (45)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ОСИЕК:
1. Ивушич, 77. Милош, 22. Лончар, 21. Шкорич, 98. Чеберко, Клайнхайслер, 19. Запер, 6. Нейшамич, 12. Бочкай, 73. Мансе, 13. Миерез

ЦСКА: 1. Бусато, 19. Турицов, 2. Матей, 26. Антов, 18. Мазику, 10. Йомов, 21. Юга, 3. Жеферсон, 8. Кери, 30. Вилдсхут, 9. Кайседо

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо