3. ЦСКА в плейофите на Лига Европа след 1:1 срещу Дери Сити

ЦСКА в плейофите на Лига Европа след 1:1 срещу Дери Сити

Маркиньос класира "червените" напред с гола си от пряк свободен удар в 74-та минута.

ЦСКА в плейофите на Лига Европа след  1:1 срещу Дери Сити

ЦСКА се класира за плейофния кръг на Лига Европа, след като днес "армейците" завършиха 1:1 при гостуването си на Дери Сити и с общ резултат 2:1 се класират напред. Така "червените" ще бъдат поставени при утрешния жребий в Нион. В герой за българския отбор се превърна бразилецът Маркиньос, който отбеляза изключително важния гол на чужд терен в 74-ата минута. Бившият играч на Беласица имаше проблеми с феновете на "червените” в последните месеци, като дори бе на проби в Амкар, но в крайна сметка остана в тима и днес се превърна в герой.

Мачът започна с опасен изстрел от 25 метра на Павел Виданов, но стражът на домакините Дохърти внимаваше и улови топката. В следващата атака бразилецът Маркиньос изведе Иван Стоянов, който влезе в наказателното поле и стреля, но изстрелът му мина на сантиметри покрай десния страничен стълб на северноирландската врата. Постепенно играчите на Дери Сити започнаха да владеят по-продължително топката и да организират опасни атаки към вратата на Чавдаров. При една от тях в 14-ата минута играч на домакините центрира в наказателното поле, а стражът на „армейците” изпусна топката. За негов късмет върналият се Светослав Петров изчисти топката.

В 20-ата минута бразилецът Маркиньос получи жълт картон, който ще го извади от следващия мач на ЦСКА в Европа. През първите 45 минути халфът игра доста припряно и на няколко пъти се размина с получаването на нов картон. Удар на Хигинс от 30-ина метра бе избит с мъка от Чавдаров, а притичалият Дийри в стремежа си да играе с топката се сблъска с българския страж. В резултат на това бившият играч на Сливен бе заменен принудително от младия Иван Караджов, който дебютира в европейските клубни турнири.

Младежкият национал действаше доста притеснено в първите минути след появяването си в игра, а при едно негово неточно подаване, противников играч можеше да открие резултата, но Минев поправи грешката на своя колега. В добавеното време на първата част Иван Стоянов влезе в наказателното поле, промуши топката между двама играчи, но в последния момент кълбото му бе отнето.

През втората част играчите на Любо Пенев излязоха преобразени на терена, а в 51-ата минута те имаха претенции за неотсъдена дузпа в тяхна полза. Иван Стоянов овладя топката и нахлу в наказателното поле, но бе съборен от играч на домакините. Главният рефер Жером Нзоло обаче прецени, че играчът на ЦСКА е симулирал и му показа жълт картон. Така бившият халф на Сливен също ще пропусне следващия мач на „армейците” в Европа, след като преди седмица бе декориран и в първия мач срещу Дери Сити.

В 56-ата минута Маркиньос се възползва от грешка в отбраната на северноирландците, напредна и стреля в долния десен ъгъл на Дохърти, но с невероятна намеса стражът на домакините успя да избие топката в корнер. Постепенно българският отбор напипа верния ритъм и логично откри резултата. В 74-ата минута бразилецът Маркиньос изпълни по страхотен начин пряк свободен удар от 30-ина метра, като топката влезе в долния десен ъгъл на Дохърти. Само 5 минути след попадението Дийри стреля от далечно разстояние, но топката се отклони в крака на защитник на ЦСКА и излезе в корнер.

В 82-ата минута домакините успяха да изравнят резултата. Хигинс проби по крилото и центрира в наказателното поле, топката бе овладяна от Сюърт, който с изстрел под напречната греда разстреля Караджов. Само няколко минути по-късно Макглин влезе грубо в краката на влезлия като резерва Орлинов и реферът му показа директен червен картон. В даденото от рефера продължение новото попълнение Орлинов стреля много силно, но топката срещна напречната греда.

Прогноза: Голове и домакинска победа на Лудогорец - Локо (София)