3. ЦСКА вкара 8 на тима на Капело (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА вкара 8 на тима на Капело (ВИДЕО+СНИМКИ)

Десподов с хеттрик срещу 12-ия в Китай

ЦСКА прегази с 8:0 Дзянсу Сунинг в първата си контрола от лагера в Испания. Треньор на китайците е легендарния италианец Фабио Капело. Последния сезон тимът завърши на 12-о място в местното първенство.

Хеттрик за "червените" отбеляза Кирил Десподов, по едно попадение добавиха Фернандо Каранга, Роланд Алберг, Радослав Живков, Стойчо Атанасов и Станислав Манолев.

В защита треньорът на българския тим Стамен Белчев заложи на Стойчо Атанасов отдясно, капитана Божидар Чорбаджийски като партньор на Николай Бодров в центъра и Александър Георгиев отляво, където през есента игра Антон Недялков.

Новото попълнение Роланд Алберг отново беше титуляр. В стартовия състав се появи и Фернандо Каранга, който закъсня за началото на подготовката и се очакваше, че ще му трябва повече време преди да влезе в игра.

След почивката дебют направи защитникът Джеферсон Телес.

Първата възможност пред "червените" се отвори в 11-ата минута. Роланд Алберг стреля от десетина метра, но встрани от вратата. Малко след това се наложи Китанов да се намесва след удар на съперников футболист. При добавката топката мина над напречната греда.

По-добрата игра на ЦСКА даде резултат в 17-ата минута. Тогава Каранга беше фаулиран на границата на наказателното поле, а Десподов с шут над стената откри резултата.

В 36-ата минута Каранга също се разписа. Бразилецът се възползва от груба грешка на китайския вратар, отне му топката и вкара за 2:0.
До почивката "червените" вкараха още едно попадение. След поредната грешка на съперниковата отбрана топката се озова в Каранга, който подаде на Роланд Алберг. Новото попълнение литна защитник на Дзянсу и оплете топката в мрежата - 3:0.

На почивката Канага отстъпи мястото си на Жан Бланко.

В 65-ата минута Десподов вкара втория си гол в мача. Той беше точен от дузпа, която сам си изработи. Три след това нападателят на "червените" оформи своя хетттрик. Десподов засече с глава центриране на Стойчо Атанасов.

Пет минути преди края 17-годишният Радослав Живков също запише името си сред голмайсторите. Той отбеляза с удар плътно до гредата. В 88-ата минута Стойчо Атанасов направи 7:0 след самостоятелна акция. Той размина като колчета няколко съперникови състезатели и сам срещу вратаря вкара с шут под гредата.

Крайният резултат оформи Станислав Манолев в заключителните секунди на двубоя, след като се разписа от дзупа.

8:0 Станислав Манолев 90 д.

Стартов състав на ЦСКА: 12. Георги Китанов, 2. Стойчо Атанасов, 5. Николай Бодуров, 4. Божидар Чорбаджийски, 18. Александър Георгиев, 15. Кристиян Малинов, 20. Тиаго Родригес, 10. Роланд Алберг, 17. Енрике Рафаел, 19. Кирил Десподов, 9. Фернандо Каранга

Резерви: 1. Слави Петров, 30. Витаутас Черниаускас, 3. Жеферсон Телес, 25. Александър Барт, 11. Станислав Манолев, 23. Александър Дюлгеров, 26. Валентин Антов, 29 Никола Борисов, 16. Раул Лое, 7. Жан Бланко, 24. Божидар Чуканов, 27. Радослав Живков.

Сираков: Футболистите на Левски да продължават в същия дух

„Не съм недоволен от тяхната мотивация“

Левски ще спечели дербито с ЦСКА

Левски и ЦСКА излизат за поредното Вечно дерби на 19 октомври

Черно море гази с 4:0

„Моряците“ разгромиха Черноморец (Балчик)

Официално: „Колежа“ вече е от IV категория на УЕФА

„Нашият дом е готов да приеме мачове от най-високо ниво“, похвалиха се от Ботев Пд