3. ЦСКА загря за Берое с 4:0 над Вихрен (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА загря за Берое с 4:0 над Вихрен (ВИДЕО+СНИМКИ)

Преслав Йорданов се отличи с два гола за 26-ата поредна победа във В група

ЦСКА победи Вихрен (Сандански) в среща от 26-ия кръг на Югозападната В група. Двубоят, който се проведе на стадион „Българска армия”, завърши при резултат 4:0. „Армейците” доминираха през цялото време и можеха да се поздравят с по-изразителен успех.

Голмайстори станаха Преслав Йорданов, който бе точен на два пъти, Станислав Маламов и капитанът Борис Галчев.

Следващият мач на отбора на Христо Янев е реванша с Берое от полуфиналите в турнира за Купата на България. „Червените” победиха в първия двубой в Стара Загора с 2:0.

Резултатът на „Армията” бе открит в  28-ата минута, когато вратарят на Вихрен Захари Димитров фаулира в наказателното поле Самир Аясси и съдията посочи бялата точка. Зад топката застана Преслав Йорданов, нападателят изпълни силно и не остави никакви шансове на стража.

В 36-ата минута отново Йорданов бе точен. Той засече с глава центриране на Борис Галчев.

Малко след почивката Преслав бе близо да оформи хеттрик. Той отправи удар с глава, но топката отскочи от напречната греда. Към него подаде Милен Кикарин.

В 71-ата минута Станислав Маламов направи преднината класическа. Капитанът Галчев му подаде, халфът овладя добре и с плътен удар се разписа.

Галчев също добави името си сред голмайсторите. В 83-ата минута опитният полузащитник отправи топовен изстрел от около 20 метра.

Натискът на домакините продължи до последния съдийски сигнал. Влезлият като резерва Костадин Хазуров разтресе напречната греда в 88-ата минута, след като засече центриране от ъглов.

700 000 лв. делят Левски от разрешително за строителство на нов стадион

"Сините" трябва да гарантират, че на мястото на "Герена" ще има ново спортно съоръжение