3. ЦСКА загря за Левски с 6-а поредна победа (ВИДЕО)

ЦСКА загря за Левски с 6-а поредна победа (ВИДЕО)

„Червените“ пречупиха Славия с 2 гола за 3 минути

ЦСКА отново оглави временното класиране във футболната efbet Лига.

„Червените“ спечелиха с 2:0 столичното дерби със Славия от 10-ия кръг и записаха 6-и последователен успех за първенство.

Възпитаниците на Саша Илич, направил няколко промени сред титулярите, се наложиха с 2 бързи гола след почивката като един от тях бе на появилия се от пейката Мено Кох. Само 3 минути преди това пък Маурисио Гарсес откри резултата с първия си гол в елита на България от месец юли насам.

Срещата започна равностойно и в 8-ата минута Славия имаше отличен шанс да открие резултата. Вратарят на домакините Густаво Бусато напусна неразчетено границата на наказателното си поле и не успя да изчисти топката, но за негово щастие гостите не се възползваха от грешката му.

В 15-ата минута отново Славия бе близо до откриване на резултата. Тони Тасев проби отлично по фланга и с прострелно центриране опита да намери Кристиан Добрев, но нападателят се размина на сантиметри от това да засече топката в мрежата.

В 26-ата минута „белите“ пропиляха трета възможност, след като Кемело Нгуена бе изведен, ала направи сериозен пропуск, докато първият точен изстрел на домакините дойде малко преди почивката.

Отправи го Маурисио Гарсес в 43-ата минута, но без да застраши сериозно вратата на Славия.

Така почивката дойде при нулево равенство, а по време на нея наставникът на домакините замени Мено Кох с Енес Махмутович.

Това се оказа печеливш ход, защото нидерландският централен защитник вкара едно от двете бързи попадения на ЦСКА през второто полувреме.

Първото бе дело на Гарсес, който се разписа след добавка, тъй като преди това Дауда Бамба направи хубав индивидуален рейд и пробив.

Така „червените“ откриха резултата в 55-ата минута, а само 3 по-късно го удвоиха.

В 58-ата резервата Кох се извиси над всички в пеналта и засече с глава центриране от корнер, за да направи 2:0.

Последваха няколко промени в двата състава и опит за натиск на Славия, който обаче не доведе до нищо опасно, тъй като защитата на ЦСКА бе добре подредена и в крайна сметка „армейците“ взеха пълния комплект точки.

С тях те вече имат 22 и превзеха върха, като имат с 2 точки повече, но и 2 мача по-малко от втория ЦСКА 1948, докато Лудогорец е трети с 19 в своя актив, но и с един двубой по-малко от „армейците“.

Славия от своя страна остана с 15 точки и без победа на „Българска армия“ в 11 поредни визити, при 9 загуби и едва 4 вкарани гола в периода.

„Белите“ не са побеждавали ЦСКА и у дома от 2018 г. насам, докато „червените“ загряха по най-добрия начин за предстоящото след седмица дерби с Левски.

ЦСКА – СЛАВИЯ 2:0
1:0 Маурисио Гарсес (55)
2:0 Мено Кох (58)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 2. Юрген Матей (к), 19. Иван Турицов, 22. Енес Махмутович, 6. Християн Петров, 21. Амос Юга, 15. Тибо Вион, 27. Маурисио Гарсес, 11. Лазар Туфегджич, 8. Станислав Шопов, 30. Дауда Бамба;

Треньор: Саша Илич;

СЛАВИЯ: 21. Светослав Вуцов, 3. Ертан Томбак, 23. Емил Виячки, 37. Венцислав Керчев, 4. Людовик Соарес, 93. Кемело Нгуена, 77. Георги Вълчев, 71. Кристиян Стоянов, 88. Тони Тасев, 11. Кристиан Добрев, 33. Галин Иванов (к);

Треньор: Златомир Загорчич.

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза