3. ЦСКА загря за столичния Локомотив с минимален успех над Верея (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА загря за столичния Локомотив с минимален успех над Верея (ВИДЕО+СНИМКИ)

Тони Силва с глава донесе победа на "червените" в Стара Загора

ЦСКА победи Верея в Стара Загора с минималното 1:0 в последната си зимна контрола.

Единственото попадение в срещата, играна  на ст. „Трейс Арена” в кв. „Кольо Ганчев”, отбеляза Тони Силва секунди преди почивката.

За домакините, които са на 12-а позиция в „Б” група, цял мач изигра вратарят Ясин ел Харуби, който вече подписа договор с „червените” и ще заиграе на „Българска армия” от лятото.

Първата добра възможност в спаринга се откри в 21-ата минута пред старозагорци, но техен играч стреля покрай вратата на Дивиш, макар и останал очи в очи със стража на ЦСКА.

„Армейците” отговориха в ответната атака, когато стигнаха до пряк-свободен удар и шутът на Хуан Фелипе премина на сантиметри от целта.

Последваха няколко спокойни минути, в които столичани овладяха инициативата и успяха да открият резултата минута преди почивката. В 44-ата Фелипе опита поредица от финтове, но се подхлъзна и топката стигна до Тончи Кукоч. Хърватинът центрира отлично и непокритият в пеналта Тони Силва засече с глава за 1:0.

При този резултат дойде и почивката, а тогава Борис Галчев замени неубедителния Бъркляча в „червената” халфова линия.

През втората част в игра за „армейците” се появиха още Апостол Попов, Крачунов, Супусепа, Иван Стоянов, Фортес, Милисавлевич и новият нападател Николич.

В състава на Верея също бяха направени редица промени и това доведе до спад в темпото на игра.

Все пак, в 70-ата минута, новият таран на „червените” Стефан Николич бе изведен сам срещу вратаря Ел Харабу, но стреля в тялото му по диагонала и пропусна една от най-изгодните ситуации за своите след паузата.

До края не паднаха повече попадения и така ЦСКА завърши с успех зимните си контроли. Активът на тима от подготовката е 6 победи и 4 поражения, при голова разлика 12:9.

Първият официален мач на „армейците” е срещу Локомотив (София). Двубоят е от XX кръг на „А” група и ще се проведе на първи март от 15:30 часа.

Стартови състави:

Верея: 1. Eл Харуби, 2. Али, 39. Грозев, 3. Желев, 6. Якуб Идризов, 10. Яшар, 77. Ботев, 23. Оливие Харума, 97. Баев, 7. Стефанов, 9. Тимонов

ЦСКА: 33. Дивиш, 34. Причиненко (73’ Супусепа), 21. Василев (73’ Попов), 48. Оршулич (73’ Крачунов), 77. Кукоч, 93. Бъркляча (46’ Галчев), 4. Сънди (73’ Фортес), 7. Силва (73’ Стоянов), 70. Хуан Фелипе, 20. Соарес (60’ Милисавлевич), 13. Йоаким (60’ Николич);

МАЧЪТ ПО МИНУТИ:

92' КРАЙ НА МАЧА! ЦСКА ЗАВЪРШИ ЗИМНИТЕ КОНТРОЛИ С МИНИМАЛЕН УСПЕХ НАД ВЕРЕЯ - 1:0.

90’   Галчев извършва нарушение в близост до тъчлинията.

85' Иван Стоянов извършва нарушение.

78 Нова порция промени в строя на Верея, отново две на брой.

76' Кукоч стреля от свободен удар, но Ел Харуби се намесва решително. Стига се до корнер, а след него отбраната на домакините се справя.

74' Още две смени в отбора на Верея.

72' Пет промени в състава на ЦСКА. Сред напускащите са Оршулич, Фелипе, Силва и Василев, а на терена се появяват Крачунов, Супусепа, Фортес, Апостол Попов и Иван Иванов.

70’  Отлична възможност за Николич, който бе изведен сам срещу вратаря, но стреля по диагонала точно в тялото му.

68’  Стивън Сънди извършва нарушение.

61’  Двойна рокада и в ЦСКА. Милисавлевич заменя Соарес. Жоаким също отстъпва мястото си и на терена влиза новата "деветка" Стефан Николич.

59’ Двойна смяна в състава на Верея.

58’ Поредно добро центриране на Кукоч, вратарят на домакините обаче е над всички в пеналта.

55’ Ъглов удар в полза на Верея. Веднага след нея ЦСКА опита контраатака, но Тони Силва е спрян от Яшар и последният получава първия жълт картон в срещата.

52' След удар на Фелипе се стига до корнер в полза на ЦСКА, но впоследствие защитата на Верея се справя с Тони Силва.

49’ Отличен удар на Соарес от 20-ина метра, но реакцията на Ел Харуби също бе на много високо ниво.

46' Галчев заменя Бъркляча в състава на ЦСКА.

46’  Начало на второто полувреме.

47' Край на първото полувреме. ЦСКА се оттегля на почивка с гол аванс – 1:0.

44’  ГОООЛ! ЦСКА откри резултата, след като Тони Силва засече с глава центриране отляво на Кукоч – 1:0.

42’ Кукоч опитва далечен удар – неточно.

41’ Сънди фаулира Яшар и последният имаше нужда от лекарска помощ, но после бързо се върна на терена.

40’ Реферът спира играта за нарушение в атака и това вбесява „червените” фенове.

39’ Тимонов центрира, но Причиненко е стабилен във въздуха.

38’ Венци Василев извършва нарушение, пряк-свободен удар за Верея.

36’ Нов хубав пробив на Кукоч, този път обаче центрирането на крайния бранител не затруднява домакините.

32’  Отново Тимонов, който прави добър мач за Верея, е повален на терена.

22’  В ответната атака ЦСКА стигна до пряк-свободен удар и ударът на Хуан Фелипе премина на сантиметри от целта.

21’  Първата чиста възможност се откри пред домакините, но техен играч стреля покрай вратата на Дивиш, макар и останал очи в очи със стража на „червените”.

16’  Тони Силва спря съперник с цената на нарушение, но атаката на Верея приключи със засада.

15’   Играта е спряна, защото Тимонов от Верея остана на терена след единоборство със Стивън Сънди.

10’  Хубава атака на ЦСКА. Кукоч проби и центрира към далечната греда, където Тони Силва върна с глава към Сънди и той стреля от движение, но вратарят спаси.

9’  Лошо изпълнение на ъгловия удар, защитата на домакините се справи без проблем.

8’  Верея успя да задържи топката за първи път по-продължително, но това не води до нищо опасно. Впоследствие Тони Силва открадна топката и спечели корнер.

5’  Дивиш лови безпроблемно, а после Тони Силва е фаулиран.

4’  Нищо опасно след корнера, дори напротив – Верея изпълнява ъглов удар.

3’  Отлично изпълнение на Тончи Кукоч, който получи пас от Стивън Сънди и стреля от движение. Силният и точен удар, макар и по диагонал, изненада вратаря на домакините и ЦСКА спечели корнер.

2'  Причиненко изведе Венци Василев по фланга и последният напредна, но центрирането му бе блокирано. Секунди по-късно Тони Силва пропуска след грешка в отбраната на Верея.

1'   Начало на мача!

15:27  Двата отбора излязоха на терена в 15:27 часа, а събралите се фенове ги посрещнаха с възгласи „ЦСКА! ЦСКА!”.

17-годишният талант Андреас Редкин е в радара на „червените“

Жалко: Младежите загубиха в Германия с пресилена дузпа (ВИДЕО)

Българският национален отбор до 21 години се бори здраво, но отстъпи с 1:2

Генчев: Имаме идея за подхода с ЦСКА

Илиан Стефанов нямаше как да се включи по-добре, обяви специалистът след 4:0 над Хебър