3. ЦСКА закъса за нападатели преди мача с Динамо

ЦСКА закъса за нападатели преди мача с Динамо

Треньорът на ЦСКА Любослав Пенев закъса за нападатели точно преди важния първи мач срещу Динамо (Москва) за влизане в групите на Лига Европа.

Двубоят е на 20 август на стадион "Васил Левски", но в момента никой не може да каже със сигурност как точно ще игаре ЦСКА в нападение. Проблемът е в това, че УЕФА наказа за натрупани жълти картони бразилеца Маркиньос и Иван Стоянов. Двамата отбелязаха головете срещу Дери Сити в предишния кръг и на този етап са трудно заменими. При победата срещу Берое (3:0) онзи ден Пенев експериментира и постави на върха на атаката привлечения от Ботев халф Тодор Тимонов. Принца на Пловдив показа, че не се чувства комфортно в новото си амплоа и до 57-ата минута не направи нищо запомнящо се.

На негово място в последния половин час срещу Берое се появи Руи Мигел. Португалският нападател засега е с по-големи шансове да води червеното нападение, докато другият здрав таран на ЦСКА Орлин Орлинов до този момент записва по десетина минути на мач.
Въпреки проблемите Пенев е категоричен, че няма да стопира трансфера на Дормушали Саидходжа в Спартак (Налчик). Бившият голмайстор на Ботев трябва да стегне куфарите за Русия днес, след като му бе издадена нова виза.

Освен в нападение треньорът ще трябва да реши и сложен ребус в халфовата линия. Капитанът Тодор Янчев все още не е напълно възстановен след тежката си контузия, която лекува близо месец и не може да играе цял мач. Армейците картотекираха за евротурнирите латвиеца Викторс Морозс, който, нищо чудно, да се появи на националния стадион в четвъртък. Срещу Дери Сити и двата мача като титуляр започваше Светослав Петров. В последните две шампионатни срещи (срещу Локомотив (Пд) и Берое) Пенев сне доверието си от халфа и той не помириса терен.