3. ЦСКА записа и Спортист в тефтера си с победи - 2:0

ЦСКА записа и Спортист в тефтера си с победи - 2:0

Маркиньос и Данчо Тодоров вкараха за "червените" през първото полувреме, Спас Делев направи пропуска на годината.

ЦСКА победи без проблеми с 2:0 Спортист. Мачът се игра на стадиона на Славия в квартал „Овча Купел” заради липса на лиценз на този в Своге. „Червените” не се напънаха особено, но вкараха два гола и пропуснаха куп положения, в които да направят победата по-изразителна.

Още в началото на двубоя ЦСКА натисна съперника си. В 12-ата минута Маркиньос бе оставен непокрит на границата на наказателното поле, като с лек прехвърлящ изстрел откри резултата в полза на своя отбор.

Малко по-късно Спас Делев пробва задна ножица, но не уцели добре топката. В 27-ата минута отново той се отличи с уникален пропуск. Данчо Тодоров получи пас по дясното крило, стигна до наказателното поле, където подаде на Делев, но той пропусна от границата на малкия пеналт.

Минута преди края на първото полувреме, нападателят частично се реабилитира. Той проби по лявото крило и центрира от аут линията. Йордан Тодоров пое топката мина двама защитници, елиминира и вратаря и с лек удар вкара топката във вратата.

През второто полувреме темпото на игра спадна сериозно. И двамата треньори направиха по три смени. Любо Пенев постепенно изкара Кирил Котев, Данчо Тодоров и Спас Делев. На тяхно място влязоха Костадин Стоянов, Орлин Орлинов и Благой Пасков.

В 48-ата минута се случи поредният уникален пропуск пред вратата на Спортист. Маркиньос центрира от корнер, Виданов игра с глава, вратарят Тодор Кючуков изчисти , но никой от ЦСКА не успя да играе с топката и в крайна сметка защитник на Своге я махна от наказателното поле.

До края на мача „червените” създадоха още няколко опасности, но трети гол не падна.

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо