3. ЦСКА започна годината с успех над Локомотив София (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА започна годината с успех над Локомотив София (ВИДЕО+СНИМКИ)

"Червените" спечелиха с 2:1 контролата в Сандански, Чочев и Марто носят победата

ЦСКА победи Локомотив (София) с 2:1 в първата контролна среща на двата отбора за новата година. Тя се игра в Сандански, а наставниците Стойчо Младенов и Стефан Генов заложиха на две почти изцяло различни единайсеторки преди и след почивката.

Място в стартовите 11 на „червените” намериха три от петте нови попълнения - Здравко Илиев, Стивън Сънди, Тони Силва. След паузата пък на терена се появи и завърналият се на „Армията” Борис Галчев, докато Пламен Крачунов не бе в групата за двубоя.

Той започна с превес на „армейците”, които още в началото овладяха инициативата, но трудно да достигаха до чисти положения.

Първата сериозна опасност бе точно пред тяхната вратата в 10-ата минута, когато Елтон навърза двама бранители по десния фланг и отправи прострелно центриране, но топката бе избита в корнер от Вальо Илиев.

Малко по-късно Антон Карачанаков си заслужи адмирации със серия от финтове на фланга, като той и новодошлият Стивън Сънди бяха основни действащи лица за ЦСКА преди паузата.

„Червените” откриха резултата в 22-ата минута, когато Ивайло Чочев засече с глава центриране от корнер, а малко по-късно изстрел на Карачанаков от свободен удар мина на сантиметри от вратата.

След изтичането на първия половин час игра вратарят Райс М’Боли отстъпи мястото си на Томаш Черни, а на почивката в Локомотив (София) бяха извършени половин дузина рокади, докато в редиците на ЦСКА смените бяха общо 10.

Именно една от тях, Мартин Петров, даде преднина от две попадения на „червените” с едно от първите си докосвания до топката. Ветеранът се разписа от близо в 51-ата минута след хубаво центриране на Маркиньос от фланга и накара феновете на „армейците” да скандират името му.

Буквално в ответната си атака обаче Локомотив (София) намали резултата. Това стори резервата Йованович, разписал се с глава в 52-ата минута.

Същото в 66-ата стори и Искрен Писаров, чийто гол обаче бе отменен заради засада. След това играта се накъса заради множество нарушения и така в крайна сметка ЦСКА стигна до успеха с 2:1.

ЦСКА - Локомотив (Сф) 2:1
1:0 '22 Чочев
2:0 '51 Мартин Петров
2:1 '53 Йованович

Стартови състави:

ЦСКА първо полувреме: 92. М’боли (’31 Черни), 2. Здравко Илиев, 4. Стивън Сънди, 14. В.Илиев (к), 16. Витанов, 18. Чочев, 19. А.Попов, 27. Тони Силва, 45. Долапчиев, 71. Карачанаков;
ЦСКА второ полувреме: 99. Колев, 3. Илиянов, 5. Янчев, 8. Галчев, 10. Марсиньо, 11. Милисавлевич, 17. Петров, 20. Косоко, 21. Василев, 29. В. Попов, 24. Александров;

Локомотив София първо полувреме: 84. Галев, 17. Елтон, 3. Матютю, 18. Дюлгеров,  Хаджиев, 33. Том, 94. Махамат, 28. Маркиньос (к), 8. Трифонов,  Гаел, 77. П.Димитров
Локомотив София второ полувреме: 1. Митрев, 24. Гаров, 19. Йованович, 5. Ранджелович, 7. Писаров, 14. Д.Илиев, 76. Бибишков, Вълчев, Бангеев, 11. Цанков, Генов;

Мачът минута по минута:

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо