3. ЦСКА започна във В група с класика пред пълен стадион (ВИДЕО+СНИМКИ)

ЦСКА започна във В група с класика пред пълен стадион (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Армията” избухна на три пъти, „червените” удариха и две греди

ЦСКА стартира сезона във Югозападната В група с победа над Струмска слава. „Червените” се наложиха с 3:0, като голмайстори станаха Преслав Йорданов, който бе точен през първото полувреме, и Йордан Йорданов, който влезе като резерва, крайният резултат оформи Александър Бранеков.

Срещата се проведе на пълния „Българска армия”. Около 9000 зрители изгледаха на живо успеха на своите любимци.

Атмосферата беше изключително приповдигната, напомняща на финал за Купата на България и двубой, който решава титлата в първенството. Привържениците горещо подкрепяха своите любимци през цялото време.

ВИЖТЕ ГАЛЕРИЯ СНИМКИ ТУК!

Домакините можеха да се поздравят с по-изразителна победа. Те удариха две греди, а Ангел Грънчов пропусна да отбележи от около 3 метра.

Гостите от Радомир доиграха срещата с човек по-малко, след като Петков получи втори жълт картон.

ЦСКА започна двубоя със самочувствие и през цялото първо полувреме владееше сериозно инициативата. „Червените” създадоха всички по-опасни положения, като вратарят Стоян Колев докосна топката точно два пъти за цялата първа част. Въпреки тоталното превъзходство на домакините, отборът на Струмска слава игра организирано и със спокойствие в защитен план.

Гредата попречи на „армейците” да излязат напред в резултата още в 11-ата минута, когато Преслав Йорданов получи майсторско подаване от Милен Кикарин, но ударът му разтресе горния стълб.

Все пак, в 22-ата минута „Българска армия” избухна като вулкан. Тогава Цветков притисна бранител и му отне топката, погледна към наказателното поле, където Преслав Йорданов бе напълно непокрит. Младият футболист отправи добро центриране и бившият футболист на Локо (София) с мощен удар откри резултата.

ЦСКА бе много близо и до втори гол, но стабилната намеса на вратаря Костов при коварен удар на Цветков не позволи това да се случи.

Началото на второто полувреме също бе ударно за „армейците”, като отново гредата спаси гостите от Радомир. Борис Галчев центрира от ъглов удар, в наказателното поле Александър Бранеков надскочи всички и стреля, но топката се отби от лявата греда.

Футболистите на Струмска слава продължаваха да действат спокойно и да търсят своите шансове. Те заиграха с повече самочувствие и организираха няколко атаки, които създадоха напрежение пред Стоян Колев и бранителите пред него.

В 73-ата минута Ангел Грънчов пропусна златна възможност да сложи точка на двубоя. Бранителят засече с глава центриране от пряк свободен удар, но от около три метра прати топката в аут.

ЦСКА реши всичко в заключителните минути на двубоя. Йордан Йорданов засече с глава в 86-ата минута от пряк свободен удар, а в 88-ата минута Бранеков също с глава се разписа, като бе най-съобразителен при центриране от корнер.

90' Край на двубоя!  ЦСКА победи Струмска слава с 3:0 на пълния стадион "Българска армия"!

90' Четири минути добавено време.

89'  Втори жълт картон за Петков, който извърши нарушение пред наказателното поле.

88'  Гоол за ЦСКАА!! Бранеков оформи класическата преднина на своя отбор, след като засече центриране от корнер.

86'  Гоол за ЦСКА!! Галчев центрира от пряк свободен удар, в наказателното поле Йордан Йорданов с глава не остави никакви шансове на Костов!!

84'  Последна смяна в ЦСКА. Преслав Йорданов сяда на пейката. Костадин Хазиров ще доиграе двубоя.

77'  Техничен удар на Галчев от пряк свободен удар, прехвърли стената, но Костов боксира топката.

77'  Зюмбулев получава жълт картон заради нарушение пред наказателното поле.

73' Добра атака за ЦСКА. Преслав Йорданов намери Аясс, той шутира, но от бранител кълбото излезе в корнер.

70' Невероятен пропуск на Грънчов! Топката бе центрирана от пряк свободен удар, бранителят засече с глава, но от три метра прати в аут.

70' Жълт картон за Ащимов, който фаулира грубо Кикарин.

66' Смяна за гостите - Джаеоба излезе на негово място влезе Николов.

64' Жълт картон за Стоян Колев заради това, че поиска обяснение от страничния съдия.

64' Опасна атака на Струмска слава. Джаеоба бе намерен много добре, но точно преди да стреля, играта бе спряна заради засада.

61' Още една смяна в ЦСКА - Йордан Йорданов влиза на мястото на Цветков.

59' Бранеков фаулира Джаеоба, който бе изведен много добре. Ситуацията се разигра около флага за ъглов удар. След центрирането Колев се размина с топката, но Бранеков се намеси решително и изчисти.

58' Смяна в Струмска слава. Излиза Колиманов, а на негово място влиза Иванов.

57' Грънчов навлезе в наказателното поле и бранител направи шпагат, с който му изби топката. Въпреки чистата намеса, домакините поискаха дузпа.

52' Галчев центрира от ъглов удар, в наказателното поле Бранеков надскочи всички и стреля с глава, но прати топката в лявата греда.

Феновете в Сектор Г опънаха транспарант: "По-верни от всякога".

Смяна в ЦСКА след почивката. Александров е заменен от Божилов.

46' Начало на второто полувреме.

45' Край на първото полувреме! ЦСКА води на Струмска слава с 1:0.

45'+1 Втори жълт картон за играч на Струмска слава. Иванов извърши грубо нарушение в нападение.

45' Две минути добавено време.

43' Джаеоба бе изведен в наказателното поле на ЦСКА, но бе в положение на засада и играта бе спряна със съдийски сигнал.

41' Удар на Аясс в долния десен ъгъл, но Костов успя да улови.

39'  Атака за Струмска слава, отдясно Евгениев напредна, но беше фаулиран и съдията отсъди пряк свободен удар. След неговото изпълнение Стоян Колев боксира, но играта бе спряна заради нарушение срещу него.

37' Спокойни минути на стадион "Българска армия"

31' Удар на Цветков от пряк свободен удар, но Костов с акробатичен плонж улови топката, която бе насочена в горния ляв ъгъл.

29' Маламов нахлу в наказателното поле, но вратарят Костов го посрещна на време и му изби топката.

27' Футболистът на Струмска слава Петков е официално предупреден, след като извърши нарушение малко пред наказателното поле.

Основните скандирания на феновете на ЦСКА са свързани с премиера на България Бойко Борисов.

22' Гооол за ЦСКА!! Цетков отне топката от бранител, погледна в наказателното поле, където беше Преслав Йорданов, последва отличен пас и бившият нападател на Локо (София) се разписа със силен удар!!

17' Галчев центрира от ъглов удар, но много високо и никой в червен екип не успя да играе с нея. Отбраната на гостите се справи с лекота с това положение.

Превъзходството на ЦСКА е пълно, но футболистите на Струмска слава играят спокойно и организирано.

15' След двойно подаване между Аясс и Преслав Йорданов, нападателят влезе в наказателното поле и след контакт с Зюмбулев падна на тревата, но съдията не показа бялата точка. Точно отсъждане.

12' Преслав Йорданов шутира силно от въздуха, но топката профуча покрай гредата.

11' Греда за ЦСКА! Кикарин сложи топката на главата на Йорданов, който разтресе горната греда.

10' Преслав Йорданов падна в наказателното поле след съприкосновение с Петков и стадиона избухна за дузпа.

Обстановката на "Българска армия" е като на финал за Купата на България или двубой, който решава титлата в А група.

8' Топката бе центрирана в пеналта на Струмска слава, но там Ащимов игра с глава и изчисти.

6' Галчев изведе майсторски Аясс, но той бе посрещнат от Ащимов, футболистът на Струмска слава гърдира топката и тя излезе в аут.

4' Нова добра многоходова атака на ЦСКА, Галчев пусна пас към Йордан Йорданов, който обаше закъсня с удара и бранител се намеси решително.

След началото на срещата има около 7000 фенове на ЦСКА, които горещо подкрепят своите любимци.

1' Първата атака в двубоя бе в полза на ЦСКА. Преслав Йорданов изведе Бранеков, той шутира, но топката срещна тялото на бранител.

Начало на мача!

Минути преди началото на двубоя около 5000 зрители има на стадиона в Борисовата градина.

Стартови състави на двата отбора:

ЦСКА:

12 Стоян Колев 4. Чорбаджийски, 6. Бранеков, 8. Галчев - капитан, 9. Йорданов, 10. Александров, 14. Аясс, 17. Кикарин, 20. Маламов, 22. Цветков, 25. Грънчов.

1.

Гос Резерви: 1. Господинов, 11. Головодов, 13. Йорданов, 18. Божилов, 21. Райчев, 23. Узунов, 24. Хазуров

С    Старши треньор: Христо Янев

Ст   Струмска слава:

1. Костов, 6. Петков, 3. Ащимов, 18. Тасев, 15. Евгениев, 13. Иванов, Стоянов, 11. Колиманов, 23. Джаеоба, 7.Е. Зюмбулев, 9. Аспарухов

Гер Резерви:  Герасимов, Тодоров, Любчев, Динков, Иванов, Зюмбулев, Николов

Старши треньор: Владимир Димитров

Ст

След представянето на отбора, футболистите се наредиха за обща снимка на фона на химна на "червените", изпълняван от Йорданка Христова.

ГАЛЕРИЯ СНИМКИ ОТ ПРЕДСТАВЯНЕТО

Футболистите излязоха в тази последователност: Слави Петров, Васил Попов, Кирил Динчев, Валентин Антов, Виктор Райчев, Иво Иванов, Милен, Кикарин, Йордан Йорданов, Петър Витанов, Владислав Узунов, Момчил Цветанов, Павел Головодов, Радой Божилов, Костадин Хазуров, Стоян Колев, Александър Бранеков, Божидар Чорбаджийски, Борис Галчев, Николай Цветков, Александър Александров, Самир Аясс, Преслав Йорданов, Станислав Маламов.

Както се вижда, всички футболисти в ЦСКА са изцяло българи. Нещо, което не се е случвало от години.

След това феновете приветстваха старши треньоът: Христо Янев, както и неговите помощници - Владимир Манчев, Ивайло Петров-Пифа, Душко Томаш, администраторът Кирил Костов, доктор Павел Филипов, Димитър Иванов и Димитър Илков масажистите и легендата Добри Димов. Последно излезе Николай Пенев, който е оператор.

Започна представянето на отбора. Първи излезе младият вратар Анатоли Господинов.

Драконовски мерки за сигурност в периметъра на „Българска армия”. Десетки тежко въоръжени полицаи с кучета, конна полиция и жандармерия следят за реда преди двубоя със Струмска слава. Час преди началото на срещата има опашки от фенове.