3. ЦСКА запрати с три гола столичния Локомотив към депо „Надежда" (видео+снимки)

ЦСКА запрати с три гола столичния Локомотив към депо „Надежда" (видео+снимки)

Головете за „армейците” отбелязаха Спас Делев, Мишел Платини и Костадин Стоянов. Почетното попадение за Локомотив бе дело на Марчо Дафчев.

ЦСКА запрати с три гола столичния Локомотив към депо „Надежда” след убедителна победа на стадион „Българска армия”. „Червените” доминираха през целия мач и заслужено запазиха третото си място в класирането, като вече е на 3 точки зад Левски, който утре посреща Сливен. Този успех дойде и като подарък за Маркиьос, който днес има рожден ден.

„Армейците” играха стабилно през целия мач и не изпуснаха инициативата до последния съдийски сигнал. Гостите имаха две много чисти положения, но ги пропиляха с лека ръка.

Домакините от ЦСКА започнаха срещата със самочувствие и до края на частта не изпуснаха инициативата. „Червените” бяха по-активните в началните минути, натиснаха съперника си, пресираха го и не му позволяваха лесно да преминава централната линия. В 4-ата минута Грегъри Нелсън направи много добър пробив, след като финтира двама бранители с лекота, центрира по земя в наказателното поле, но там нямаше футболист с червен екип, който да играе с топката.

Армейците” по всякакъв начин се опитваха да стигнат до вратата, пазена от Галев. Възпитаниците на Милен Радуканов атакуваха разнообразно, играчите сменяха позициите си в хода на срещата, което допълнително объркваше столичните „железничари”. Те заложиха предимно на контраатаки и търсиха свободни пространства в половината на домакините, но ЦСКА бързо се групираше в защита и навреме предотвратяваше опасностите пред Караджов.

В 35-ата минута Нелсън бе изведен със техничен пас в наказателното поле. Той пробва да стреля от движение, за негово нещастие обаче прати топката високо над горната греда. „Червените” продължиха да атакуват и желанието им да отбележат гол се увенча с успех в 40-ата минута. Тогава Нелсън напредна по десния фланг, намери в пеналта Делев, който веднага шутира, ударът му обаче бе париран. Топката отново попадна при него и във втория си опит не сбърка и даде преднина за своите. Това беше 11-и гол до момента за нападателя.

През второто полувреме ситуацията на терена не се промени. ЦСКА продължи да играе спокойно, да контролира положението, печелеше единоборствата в средата терена с лекота и бързо организираше атака си. Футболистите на Локомотив играха безидейно, без особен хъс и логичното се случи в 58-ата минута. Тогава Иван Бандаловски подаде в наказателното поле към Платини, който вкара изключително красив гол. Бразилецът засече топката във въздуха и я прати с плътен удар във вратата на „железничарите”.

Малко по-късно „армейците” направиха преднината си класическа. Борис Галчев изпълни ъглов удар, топката буквално премина през ръцете на Галев и на празна врата Стоянов не сбърка за 3:0.

Към края на двубоя футболистите на ЦСКА видимо се отпуснаха, от което гостите се възползваха и създадоха няколко много опасни положения, но така и не се падна гол във вратата на Караджов. Домакините се опитаха да направят резултата още по-разгромен, но пропуски направиха Румен Трифонов, Маркиньос и Емил Гъргоров. В даденото продължения на срещата "железничарите" все пак стигнаха до почетно попадение, дело на Дафчев. Силите обаче на Локомотив не стигнаха за повече.

Фотогалерия със снимки от мача можете да видите ТУК!