3. ЦСКА завърши лагера си в Испания с нова загуба (ВИДЕО)

ЦСКА завърши лагера си в Испания с нова загуба (ВИДЕО)

"Армейците" отстъпиха с 0:1 срещу датския Сьондерийске

ЦСКА загуби последната си контрола на испанска земя, след като отстъпи с 0:1 на датчанския Сьондерийске. „Армейците“ показаха добра игра, но така и не успяха да завършат атаките си, като новото попълнение Кумемба на няколко пъти имаше шанс да отбележи.

Стамен Белчев започна срещата с почти оптимален състав, който най-вероятно ще излезе срещу Черно море в първия кръг след подновяването на родния шампионат.

В 5-та минута новото попълнение Каранга получи топката в наказателното поле, но изгуби равновесие и не успя да нанесе удар. Три минути по-късно Густаво Кулма бе изведен сам срещу стража на датчаните от Руи Педро, но не успя да го преодолее. В 10-та минута Китанов се намеси перфектно при удар от разстояние, с което предодврати първата по-сериозна опасност пред вратата си.

В 17-та минута Бумал изведе Руи Педро, който центрира остро, но Каранга бе избутан преди да нанесе удар. Малко преди почивката армейците организираха добра атака и топката стигна до Арсенио, но той бе блокиран в последния момент от бранителите на съперника.

Шест минути след паузата Урей стреля ниско по земята, след като излезе сам срещу Китанов, но стражът на червените се справи и изби в корнер. Все пак, в 69-та минута Якобсен вкара елементарен гол, след като бе изпуснат точно пред вратаря и с глава нямаше как да сгреши от по-малко от метър.

Малко след гола Рафаел Перес подаде към Кумемба, но нападателят на ЦСКА за малко не успя да стигне до топката. До края на срещата интересните положения пред двете врати бяха рядкост и Сьондерийске удържа минималния си аванс.

Така ЦСКА завършва зимния си лагер в Испания с една победа над Локомотив (Москва), три загуби от Рубин (Казан), Сувон и Сьонердийске и равен срещу Динамо (Киев).

Утре (4 февруари) „червените” се прибират в България, където ще продължат подготовката за старта на пролетния дял от първенството.

Стартов състав на ЦСКА за мача със Сьондерийске: 12. Китанов, 3. Антон Недялков, 27. Николай Бодуров, 5.Рафаел Перес, 23.Николай Дюлгеров, 6. Рубен Пинто, 20. Петрус Бумал, 10. Арсенио Нунеш, 21. Руи Педро, 26. Густаво Кулма, 13. Фернандо Каранга.

Резерви: 30.Александър Конов, 2.Стойчо Атанасов, 4. Божидар Чорбаджийски, 8.Румен Руменов, 9. Преслав Йорданов, 16.Красимир Станоев, 18.Александър Георгиев, 19. Кирип Десподов, 22. Никола Колев, 29. Милчо Ангелов, 24. Кевин Кубемба, 7.Кевин Меркадо

Зимните контроли на ЦСКА:
22 януари, в Испания: ЦСКА - Локомотив (Москва) 2:1
26 януари, в Испания: ЦСКА - Рубин (Казан) 2:4
30 януари, в Испания: ЦСКА - Динамо (Киев) 2:2
1 февруари, в Испания, 17:00 часа: ЦСКА - Сувон Блууингс 0:4
3 февруари, в Испания, 17:00 часа: ЦСКА – Сьондерийске 0:1
11 февруари, „Българска армия”, 13:00 : ЦСКА – Шкендия (Тетово)

ИЗВЪНРЕДНО: Левски продава Сангаре

Нападателят на Левски може да отиде в Египет

ЦСКА има нов директор

ЦСКА вече има нов Съвет на директорите

Норвежец поднови тренировки с ЦСКА

ЦСКА стартира седмичния си тренировъчен процес на клубната база в Панчарево преди съботният двубой срещу Левски

Титуляр не тренира с Левски

Защитникът на Левски Кристиан Димитров днес тренира отделно от основната група

ЦСКА има нов Съвет на директорите

От днес ЦСКА има нов Съвет на директорите

Радослав Златков: Аз стоя твърдо зад Александър Томаш (ВИДЕО)

„Мечтата ми е с новия стадион да спечелим титлата“

Спартак (Вн) към феновете: Състоянието на клуба е стабилно

Ръководството на Спартак (Варна) излезе с обръщение до привържениците, с което да ги успокои, че състоянието на отбора е стабилно и футболистите продължават да се подготвят за предстоящите мачове.