3. ЦСКА заяви "Васил Левски" за евротурнирите

ЦСКА заяви "Васил Левски" за евротурнирите

„Армията" на този етап няма как да приеме международни срещи

ЦСКА е заявил Националния стадион "Васил Левски" за домакинските си срещи при евентуално участие в евротурнирите, пише "Тема Спорт". Състоянието на "Армията" не отговаря на изискванията на УЕФА и по тази причина червените са се спрели на по-голямото съоръжение в Борисовата градина. ЦСКА домакинства на "Васил Левски" и при последните си евроучастия. През лятото на 2014 г. червените завършиха 1:1 с молдовския Зимбру в София и отпаднаха след 0:0 в реванша.

Армейците са с големи шансове да се класират за Лига Европа, където ще започнат от първия или втория квалификационен кръг. Регламентът е следният -носителят на Купата на България стартира от 2 кв. кръг на ЛЕ. Ако това е Лудогорец, който е станал и шампион, тогава вторият в Първа лига взима тази квота и започва от втория кръг на ЛЕ. Ако друг отбор спечели купата, тогава и вторият в класирането, и тимът, спечелил баража за евротурнирите, стартират от първия квалификационен кръг на Лига Европа.

В него ЦСКА ще бъде непоставен. Армейците използват националния ни коефициент, който е едва 3.175. Срещите от тази фаза ще са на 29 юни и 6 юли. Жребият е на 19 юни. Мачовете от втория квалификационен кръг пък са на 13 и 20 юли.

Червените по всяка вероятност ще използват Националния стадион в международните си участия и в по-дългосрочен план заради предстоящата цялостна реконструкция на "Армията", която е планирана да се прави сектор по сектор. Засега няма стартова дата, като вероятността дейностите по стадиона да започнат през тази година не е изключена.

Червените стоят убедително в зона Европа въпреки колебливото си представяне този сезон. Те са на 5 точки зад втория Левски и водят с 6 точки на четвъртия Черно море. Целта пред ЦСКА е да завърши поне втори, като по този начин ще избегне евентуален бараж с победителя от втората осмица за класиране в Лига Европа.