3. Убедителни победи за детските отбори на Черноморец, Левски и Лудогорец в първите осминафинали от Държавното първенство

Двата пловдивски отбора също взеха победи у дома

Отборите на Левски, Черноморец и Лудогорец взеха убедителен аванс в първите осминафинални срещи от Държавното първенство за деца (родени 1997 година). Младите сини таланти нямаха проблеми с Добруджа 1919 и спечелиха с 3:0, след като още до 20-ата минута водеха с 2:0. За кратко време в Лудогорец събраха деца от водещите школи в страната и техният състав разнебити с 4:0 УФК Васил Левски (Пловдив). Малките "акули" на треньора Владо Вълчев пък не оставиха никакви надежди на Монтана за реванша и спечелиха със 7:2.

В един от най-интересните мачове от кръга Локомотив (София) направи пълен обрат срещу Литекс и от 0:1 до почивката стигна до крайното 2:1. Ловчанлии имаха пълно превъзходство през първата част, но пропуснаха поне четири чисти гола и се оттеглиха на почивката с аванс от едно попадение, дело на Пламен Илиев. През втората част обаче Локомотив заигра по-агресивно и направи пълен обрат с две попадения на капитана на отбора и водещ голмайстор Никола Димитров. Лошата новина за Литекс е сериозната контузия в глезена на голмайстора Пламен Илиев, както и бъбречната криза, която получил преди мача Динко Митрев.