3. Уплашен съдия помага на Лудогорец да завърши годината с победа (+ВИДЕО)

Уплашен съдия помага на Лудогорец да завърши годината с победа (+ВИДЕО)

Лудогорец ще дели първото място с Литекс цяла зима, след като не без помощта на съдията победи Локомотив (София) с 4:0 в последния есенен кръг.

Лудогорец ще дели първото място с Литекс цяла зима, след като не без помощта на съдията победи Локомотив (София) с 4:0 в последния есенен кръг. Марселиньо вкара два гола през второто полувреме, единия от засада, за да даде тон за успеха. Дани Абало добави още два в последните 10 минути. През първата част, когато мачът беше изключително нервен, реферът Вълков се уплаши да изгони Светослав Дяков.

Разградчани се връщат на победния път, след като нямаха победа в два поредни мача за първенство.

Локо (Сф) започна настървено. Железничарите се хвърлиха от първата минута, докато разградчани тръгнаха лежерно. До почивката гостите имаха две положения срещу само едно за Лудогорец. Първата част обаче ще се запомни с нервите и изключително грубата и неспортсменска игра на капитана на домакините Светослав Дяков. След като получи жълт картон, той бе пожален поне на два пъти, като веднъж влезе с бутоните напред срещу друг известен грубиян – Даниел Гаджев, а след това продължи да се разправя с играчи на гостите. В крайна сметка реферът Владимир Вълков от Пловдив се уплаши да изгони национала и да остави Лудогорец с човек по-малко за второто полувреме.

След почивката над всички бе Марселиньо – авторът на двата гола. Бразилецът брилянтно прехвърли Митрев от непосредствена близост – рядко срещано явление, събрало в себе си майсторство и смелост, по родните терени. При второто си попадение обаче бразилецът бе в явна засада, иначе ако изключим тази черна краска, то красотата щеше да бъде на преден план. Марселиньо пое зад гърба на отбраната, финтира хладнокръвно бранител и отблизо огорчи за втори път Митрев.

При 0:2 чисто положение пропиля Гаел, а преди това Александър Дюлгеров бе на чиста позиция в наказателното поле, но бе побутнат от Дяков и загуби равновесие.

3:0 направи Дани Абало, който от втора позиция засече меко центриране на резервата Михаил Александров, като се контузи при гола. Но продължи, за да оформи крайното 4:0 в добавеното време с техничен удар, който се отклони в страничната греда и влетя в мрежата. Преди това стълбът не беше толкова благосклонен към Себастиан Ернандес. След прехвърлящия му удар топката срещна същата лява греда и се търколи по голлинията, но бързо дойде и последният гол.

Така Лудогорец събра 50 точки, толкова, колкото има и Литекс, но отстъпва първото място заради победата на ловчанлии с 4:2 в директния двубой. Тимът на Стойчо Стоев и е с мач по-малко.

Локо (Сф) пропадна до 10-ата позиция с 25 точки и има аванс от само 4 пред 11-ия Черноморец и опасната зона.

14 0 Пирин ГД 23 2 3 18 19:64 -45 9
Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч