3. В БЛАГОЕВГРАД: Пирин и ЦСКА се занулиха след куп пропуски на „червените“ (ВИДЕО+СНИМКИ)

„Армейците“ останаха без допуснат гол през годината, Соу удари греда, а Бисмарк дебютира

ЦСКА записа равенство 0:0 срещу Пирин (Благоевград) в петата си зимна контрола.

„Червените“ и „орлетата“ изиграха равностоен мач на стадион „Христо Ботев“, чийто терен бе много добре почистен от домакините, но все пак бе заскрежен, което доведе до доста сблъсъци и наколко жълти картона за играчи от двата отбора.

Така възпитаниците на Бруно Акрапович останаха без допуснат гол по време на подготовката, а и могат да съжаляват, че не стигнаха до успеха.

Те удариха и греда чрез Али Соу преди почивката, когато пропуснаха още няколко чисти голови положения, а след паузата на терена се появи единият от двамата ганайци на проби - Бисмарк Чарлс.

Домакините от Пирин сътвориха първата атака към вратата на съперника, но не сполучиха да отбележат гол още в първата минута на двубоя. Постепенно ЦСКА започна да организира по-добре играта и в рамките на две минути изпълни два корнера, но така и не сполучи да се разпише.

Пирин създаде най-чистото положение пред вратата на съперника в 10-ата минута, като Бусато трябваше да спасява опасен удар. Пет минути по-късно "орлите" получиха правото да изпълнят пряк свободен удар на около 20 метра от вратата на Бусато, Златинов застана зад топката , но ударът му мина над напречната греда.

В 19-ата минута Пеняранда центрира в наказателното поле на Пирин, но Шейтанов уверено улови кълбото. В следващата минута ЦСКА получи правото да изпълни пряк свободен удар на граничата на наказателното поле отдясно на вратаря на домакините. Тибо Вион стреля опасно, но бранител на домакините изби в корнер. След центрирането не се получи нищо опасно пред вратата на Пирин.

ЦСКА опита интересна атака в 33-ата минута, но центрирането на Вион не намери добре съотборник в наказателното поле на Пирин и топката излезе в аут. Две минути по-късно Йомов преодоля съперниковата защита и излезе на голова позиция, но диагоналният му удар мина на сантиметри от страничната греда на Шейтанов. Минута по-късно Антов стреля опасно, но вратарят на Пирин изби в корнер.

Удар на Соу намери гредата след намесата на Шейтанов преди да излезе в пореден корнер в 36-ата минута, но отново Пирин оцеля без да допусне гол в тези минути.

В 42-ата Вион и Пеняранда изпълниха късо свободен удар и последният стреля, но топката излезе в корнер, а след него отново нямаше опасност за вратата на Шейтанов.

Пет минути след началото на втората част Пеняранда се разходи из отбраната на Пирин, стреля добре, но топката отново не намери целта, след като мина на сантиметри от лявата греда. В 53-ата минута Йомов стреля опасно, бранител изби в корнер. След изпълнението му отново фланговия играч на "червените" получи възможност да стреля, но отново не намери целта.

Петър Занев отправи опасен удар в 61-ата минута към вратата на Пирин, но отново липсваше точността и топката излезе в аут. Минута по-късно наставникът на ЦСКА Бруно Акрапович предприе смени и на терена се появи ганаецът, който е на проби - Бисмарк Чарлс.

Пирин опита да организира опасна атака към вратата на ЦСКА в 76-ата минута, но спечели само корнер. След изпълнението му бранителите на ЦСКА се справиха като Матей изби напред. В последните десетина минути ЦСКА натисна съперника в търсене на попадение, но удари на Антов и влезлия като смяна Кери не намериха целта.

В добавеното време на двубоя Кери изпълни отлично пряк свободен удар, но вратарят Петров спаси удара и така срещата приключи с равенство - 0:0.

До края на подготовката си за пролетния дял в елита ЦСКА ще изиграе още две контроли. Срещу Ботев (Враца) във вторник и срещу Локо (Сф) четири дни по-късно.

Пирин - ЦСКА 0:0

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ПИРИН: 87. Шейтанов, 6. Попев, 38. Дюлгеров, 5. Бодуров (к), 28. Тодоров, 8. Старокин, 16. Янев, 31. Станоев, 9. Златинов, 10. Гущеров, 25. Гощелиани;

Резерви: 99. Петров, 3. Бастунов, 18. Йорданов, 14. Николов, 22. Митев, 14. Хендерсън, 27. Либяховски, Банев, 73. Бенгюзов, 17. Георгиев, 71. Карачанаков, 13. Исуф;

Треньор: Уорън Фийни;

ЦСКА: 1. Густаво Бусато (в), 11. Петър Занев (к), 2. Юрген Матей, 28. Пламен Гълъбов, 26. Валентин Антов, 18. Брадли Мазику, 20. Tиаго Родригес, 15. Тибо Вион, 9. Адалберто  Пеняранда, 22. Али Соу, 10. Георги Йомов;

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 19. Иван Турицов, 8. Греъм Кери, 21. Амос Юга, 23. Ахмед Ахмедов, 24. Джером Синклер, 7. Енрике Рафаел, 3. Жеферсон Телес, 4. Иса Худа, 6. Бисмарк Чарлс;

Треньор: Бруно Акрапович.

Novsport.com проследи контролата в реално време, а ето и как се разви тя по минути:

90+2 - Край на мача! Пирин и ЦСКА завършиха при резултат 0:0 контролата помежду си, играна на стадион "Христо Ботев".

90 - Една минута добавено време.

80 – Резервата Греъм Кери финтира двама съперници и навлезе в наказателното поле на Пирин, където падна и поиска дузпа, но такава не последва.

73 - Ахмедов и Турицов заменят Йомов и Занев.

71 - Рафаел Енрике заменя Пеняранда.

63 – Тройна смяна в ЦСКА. Кери, Евтимов и каращият проби Бисмарк се появяват на терена.

53 – Хубав удар на Йомов от границата на наказателното поле. Топката обаче профуча над вратата.

50 - Пеняранда блесна с хубав дрибъл и опасен изстрел, но на сантиметри от лявата греда.

46 – Начало на второто полувреме.

45+1 – Край на първото полувреме, без попадения до почивката.

37 – ГРЕДА! Али Соу засече с глава центрирането от корнер, след което вратарят на Пирин се намеси и топката срещна страничната греда.

36 – Страхотно спасяване на Шейтанов след отличен удар на Вальо Антов от границата на наказателното поле.

35 - ПРОПУСК! Занев изведе Георги Йомов сам срещу вратаря, ала националът стреля по диагонала покрай вратата.

21 – Свободен удар и за ЦСКА. Тибо Вион стреля опасно, но защитник в зелено изби в корнер, след който не се стигна до нищо опасно.

19 – Центриране на Пеняранда, Шейтанов лови без затруднения.

17 – Свободен удар за Пирин, Златинов стреля над целта.