3. В Бургас Левски спечели трета победа и влезе в първата седмица (ВИДЕО+СНИМКИ)

В Бургас Левски спечели трета победа и влезе в първата седмица (ВИДЕО+СНИМКИ)

Левски надви Черноморец с 3:1 в Бургас и взе трета победа в „А” група в 9-ия кръг на първенството.

Левски надви Черноморец с 3:1 в Бургас и взе трета победа в „А” група в 9-ия кръг на първенството. „Сините”, които играха в жълто в събота вечер, отказаха „акулите” в 60-ата минута с трети гол, дело на Гари Родригес. През първото полувреме столичани, които отново не убедиха с играта си, срещнаха сериозен отпор в иначе динамичния мач, но все пак се оттеглиха на почивка с (авто)гол преднина. Миро Иванов откри още в 5-ата минута с атрактивен удар. Фонсека изравни в 33-ата, но неадекватният през цялото време, докато беше на терена – Оливейра, си вкара автогол в 37-ата. През втората част Родригес се възползва от извеждащ пас зад защитата за 3:1, а при неразчетено излизане на Дашев друг негов удар бе избит от голлинията.

Черноморец пропусна пет чисти голови положения, като две от тях бяха сътворени твърде късно. Най-чистото може би беше в 24-ата минута при 0:1, когато Фонсека не можа да уцели опразнената от Блажевич врата.

Любопитното е, че с този успех Левски се изкачва на 7-ата позиция с точка повече от ЦСКА.

Славиша Йоканович изглежда беше дал наставление да се вкара бърз първи гол, защото Левски го потърси от самото начало. Първо в 4-ата минута новото попълнение Ларсън Туре проби отдясно, преодолявайки няколко бранители на Черноморец, за да сервира топката на нахлуващия от втора позиция Цветан Генков. Нападателят засече с глава, но ударът премина покрай вратата.

Минута по-късно Левски откри. При нова атака отдясно Генков хитро обърна топката назад с глава по протежението на чертата на наказателното поле. От дъгата Миро Иванов с мощен удар от въздуха в десния ъгъл огорчи Дашев за 1:0.

Левски направи още един пропуск преди да настъпят минутите за Черноморец. В 23-ата минута Туре тръгна мощно през центъра, давайки началото на опасна контраатака, при която съперниците бяха трима на трима. Последва пас вдясно към Генков, който нахлу в наказателното поле, но стреля лошо в аут, а освен това се и контузи.

Черноморец тръгна в атака. Бургазлии пропуснаха две последователни положения между 24-ата и 26-ата минута. Първо Фонсека беше изведен очи в очи с вратаря Блажевич и успя да го преодолее, но не успя да уцели опразнената врата. След това стражът извади в корнер удар под гредата на оставения непокрит Чико във вратарското поле.

Така се стигна до 33-ата минута, когато Черноморец изравни резултата. Преслав Йорданов получи зад гърба на защитата, напредна леко и пусна вдясно за свободния Фонсека. Бранителите в жълто гледаха отблизо. Фонсека с премерен удар покрай вратаря направи 1:1.

Левски обаче бързо върна преднината си, не без помощта на домакините. Оливейра „изчисти” в собствената си врата върнала се от гредата топка при удар с глава на Генков пред погледа на слисания Дашев.

До почивката Балтанов и Преслав Йорданов имаха възможност да обстрелват вратата на гостите. При първия случай Блажевич хвана, а при втория Преслав Йорданов не уцели вратата от непосредствена близост.

На почивката Йоканович извади контузения Генков и пусна Макриев.

Левски на практика реши мача в 60-ата минута с трети гол. Гари Родригес получи зад отбраната и останал очи в очи фронтално срещу вратаря не сбърка за 3:1, реализирайки технично.

Постепенно „акулите” се обезвериха, а изнервеният Лъчезар Балтанов фаулира грубо Мирослав Иванов, но беше пожален от главния съдия с евентуално второ официално предупреждение.

Столичани получиха чудесна възможност за четвърти гол, след като Дашев напусна наказателното поле в 73-ата минута, за да чисти една топка. Тя обаче попадна у Родригес, който финтира двама бранители и шутира от наказателното поле, но Кавдански изби с глава пред голлинията.

В последните пет минути Чико и Преслав Йорданов пропуснаха чисти положения за домакините.

Така Левски се завърна в първата седмица, като вече е с 12 точки, на 6 от лидера Лудогорец. Черноморец записа първа загуба от четири мача насам и се свлече до 10-ата позиция, оставайки с 10 точки.