3. В Черно море си спомнят за първата Купа

В Черно море си спомнят за първата Купа

30-ти май 2015 година винаги е специална дата

Днешният ден винаги ще е паметен за Черно море и неговите привърженици.

Преди осем години – на 30 май 2015 година в Бургас, „моряците“ победиха Левски с 2:1 след уникална драма и продължения и спечелиха първата си Купа на България.

Варненци стигнаха до триумфа, след като повече от едно полувреме играха с човек по-малко, тъй като заради втори жълт картон в 38-ата минута бе изгонен Стенио,

В 72-рата минута Аниете изведе „сините“ напред, но в добавеното време Бакари изравни, а в 119-ата минута Матиас Курьор фиксира пълния обрат с гол-шедьовър.

Треньор на „моряците“ тогава бе незабравимият Никола Спасов, който след двубоя бе пременен с адмиралска мундир и шапка от феновете и произведен в чин Адмирал.

Два месеца и половина по-късно Спасов донесе на Черно море и първата Суперкупа на страната след успех с 1:0 над Лудогорец на същия стадион. Шест години по-рано наставникът бе извел „моряците“ и до бронзовите медали в елитното първенство.

Логично през миналата есен феновете на Черно море засвидетелстваха своята обич и признателност към Никола Спасов, като му издигнаха статуя край „Тича“.

ИЗВЪНРЕДНО: МС даде Герена на Столична община

Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА