3. В КЪРДЖАЛИ: Арда прегази Ботев Враца с четири гола (ВИДЕО)

В КЪРДЖАЛИ: Арда прегази Ботев Враца с четири гола (ВИДЕО)

Домакините нямаха милост и нанесоха седмо поражение на врачани

Арда не срещна никакви трудности и победи с категоричното 4:0 Ботев Враца в първия мач от 9-ия кръг в efbet Лига. Двубоят в Кърджали беше под пълния контрол на домакините, а резултатът само доказва тяхното надмощие през всички 90 минути.

Още във втората минута домакините поведоха след безобразна грешка на Стефан Велев. Абубакар Тунгара получи на левия фланг и центрира. Велев не беше съобразителен и подари топката на Тонислав Йорданов. От близко разстояние нападателят не пропусна да се разпише.

Врачани опитаха да изравнят мигновено. Жан Пиер да Силва проби отляво и навлезе към центъра. Той стреля от границата на наказателното поле, но покрай десния страничен стълб. Не се наложи на Анатолий Господинов да се намесва.

В 11-ата минута Ботев Враца организира нова стойностна атака. Спас Георгиев изведе Браян Переа зад защитата на „небесносините“. Умар Сако много добре го затвори, а Господинов захлупи топката.

В ответната атака Федерико Бариос трябваше да прави ключово спасяване. Иван Тилев си освободи пространство за изстрел и отправи такъв. Стражът на Ботев Враца обаче реагира блестящо и изби встрани. В 18-ата минута Тунгара опита центриране в наказателното поле. Топката хвана коварна траектория и успя да изненада Бариос. Той все пак успя с една ръка да я изкара в ъглов удар.

В средата на първата част удар на Луиз Соарес беше париран от Господинов. В 39-ата минута кърджалийците удвоиха преднината си с прекрасно изработен гол. Тунгара и Йорданов матираха защитата на Ботев Враца с бързо двойно подаване с едно докосване. Първият излезе сам срещу Бариос и го преодоля с лекота за 2:0.

В 49-ата минута Жан Пиер да Силва пробва късмета си с шут от средна дистанция. Господинов обаче спаси.

Малко след това Арда направи резултата класически. Мартин Стойчев беше изпуснат от Жан Пиер да Силва. Десният бек навлезе в наказателното поле и комбинира с непокрития Станислав Иванов. Той си спря топката и я насочи в долния десен ъгъл.

В 58-ата минута Арда покачи на 4:0. Нова фатална грешка беше допусната от защитник на гостите. Жан Пиер да Силва подари топката на Мартин Стойчев. Двама от Арда излязоха сами срещу Бариос. Стойчев не се полакоми и комбинира с Тунгара, за когото остана по-лесното, а именно да вкара на празна врата.

Така Арда събра 13 точки на шестото място, докато седмото поражение от девет мача оставя врачани с едва шест точки на 13-та позиция.

Арда - Ботев Враца 4:0
1:0 Преслав Йорданов 2
2:0 Бариос 39
3:0 Станислав Иванов 50
4:0 Тунгара 58

Стартови състави:

Арда: 1. Анатолий Господинов, 3. Умар Сако, 6. Пламен Крачунов, 7. Абубакар Тунгара, 11. Мартин Стойчев, 19. Тонислав Йорданов, 20. Деян Лозев, 21. Радослав Цонев, 33. Иван Тилев, 80. Лъчезар Котев – К, 99. Станислав Иванов

Ботев Враца: 34. Федерико Бариос, 23. Браян Мендоса, 28. Едуардо Кунде, 4. Луиз Соарес, 7. Момчил Цветанов, 77. Стефан Велев, 18. Диого Барбоса, 10. Спас Георгиев, 11. Жан Пиер Да Силва, 16. Красимир Тодоров, 19. Браян Переа – К

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо