3. В НАЕЖДА: Пенев-младши пречупи Локо София за 0:1 от Хеър (ВИДЕО)

В НАЕЖДА: Пенев-младши пречупи Локо София за 0:1 от Хеър (ВИДЕО)

"Железничарите" записаха четвърто поражение за сезона

Хебър Пазарджик надви с минималното 1:0 Локомотив София в откриващия мач от 6-ия кръг на efbet Лига. Столичните "железничари" допуснаха втора поредна загуба с 0:1 и общо четвърто поражение от началото на сезона.

Хебър пък събра 11 точки с третата си победа в последните четири мача и временно излезе трети.

В 9-ата минута Хебър имаше претенции за дузпа за нарушение срещу Ангел Бастунов, но до 11-метров удар не се стигна. След минути с предимно борба в центъра, в 16-ата минута Карлос Франса получи от Симеон Мечев. Бразилецът се справи с защитник на домакините и стреля, но ударът му попадна точно в ръцете на Игонен.

Пет минути по-късно Вълчев отново стреля извън наказателното поле, но изстрелът не представляваше проблем за Любенов. В следващата атака Красимир Милошев отигра технично, но не затрудни вратаря на Хебър.

В 24-ата минута Локомотив отново отправи точен удар чрез Диого Тешейра, но той отново беше в обсега на Игонен. В следващата атака Хебър откри резултата. Георги Вълчев изведе Атанас Кабов по дясното крило. Той се справи със защитник на домакините и подаде към сина на Любослав Пенев, Николас Пенев. Той не пропусна и отбеляза първия си гол в efbet Лига.

В 3-ата минута на добавеното време се стигна до разбъркване в наказателното поле на "гробарите", но ударът на Камю беше блокиран. Първото по-опасно положение през второто полувреме дойде в 51-ата минута. Красимир Милошев стреля от далечно разстояние, но ударът му от далеч не беше точен. Четири минути по-късно Франса също пробва късмета си, но и той не застраши вратата на Игонен.

В 59-ата минута Ангел Бастунов проби през центъра и стреля, но и той не беше точен. В 62-ата минута Георги Иванов отсъди дузпа за Локомотив София. Стефан Ламбезе центрира, а топката уцели ръката на Роберт Мазан. След намесата на ВАР, 11-метровият удар беше отменен понеже ръката на Мазан беше в естествено положение.

В 89-ата минута Ламбезе намери Калоян Кръстев в наказателното поле, но ударът с глава на нападателя не намери вратата.

Стартови състави:

Локомотив (София): 24. Александър Любенов, 33. Алан Диас, 12. Бруно Франко, 16. Симеон Мечев, 93. Стефан Ламбезе, 26. Красимир Милошев, 4. Диме Димов, 20. Диого Тешейра, 5. Даниел Ками, 11. Карлос Франса, 45. Димитър Митков

Хебър: 32. Матвей Игонен, 43. Жоао Сеско, 5. Мартин Михайлов, 27. Роберт Мазан, 7. Георги Вълчев, 44. Николай Николаев, 10. Ангел Бастунов, 8. Карлос Охене, 17. Николас Пенев, 11. Атанас Кабов, 9. Георги Николов

Невиждана охрана за битката за Варна

Полицията ще е на щрек за евентуални сблъсъци между двете агитки

Славия все още не е взела решение за френски защитник

Загорчич ще решава по-късно дали да задържи Жордан Варела

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша ЦСКА

Халфът на "армейците" говори за обстановката в отбора след треньорската смяна

Томаш: Не гледам класирането в момента

Той разкри кога ще пусне в игра Лиъм Купър

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза