3. В ОВЧА КУПЕЛ: Бразилска фиеста на Левски пречупи Славия (ВИДЕО)

В ОВЧА КУПЕЛ: Бразилска фиеста на Левски пречупи Славия (ВИДЕО)

Роналдо и Уелтън отново герои за "сините" с човек по-малко

Левски постигна много важна победа с 2:0 над Славия в междинния 11-ти кръг на efbet Лига. "Сините" играха над 70 минути с човек по-малко след червен картон на Фадига, но това не им попречи да задълбочат кризата в Овча купел с две безответни гола.

В петата минута Кристиан Добрев пробва да пробие в наказателното поле и да отправи удар, но преди да успее да стреля топката му бе отнета.  В следващите минути отново Левски държеше повече топката и организираше повече атаки, докато "белите" чакаха своите шансове на контраатака. В 14-ата минута Иван Минчев пробва изстрел от дистанция, който обаче бе блокиран.

В 22-та минута Фадига получи директен червен картон от Валентин Железов за грубо влизане срещу противников футболист, като главният съдия имаше нужда от консултация с ВАР и бързо взе това решение. Шест минути по-късно Славия можеше да се възползва от численото си предимство, след като Галин Иванов реализира гол, но той веднага беше отменен заради засада.

В 32-ата минута Джавад Ел Джемили получи от Уелтон около точката на дузпата, но прати топката покрай вратата. Три минути след това Левски поведе в резултата. Дарлан изведе Роналдо с изящен пас, а той прехвърли Светослав Вуцов за 0:1.В

51-та минута Галин Иванов пропусна уникален шанс да изравни резултата, като на празна врата от около 2 метра прати топката в аут. Три минути по-късно "сините" тръгнаха в контраатака, Уелтън пое от центъра, напредна бързо, преодоля технично съперник и завърши рейда си с изстрел в далечния ъгъл на вратата, пазена от Вуцов за 0:2.

В 60-ата минута Емил Стоев стреля към вратата, но Пламен Андреев изобщо не се затрудни да улови топката. Седем минути по-късно Андриан Краев пробва шут от далечна дистанция, но прати топката доста далеч от целта.

Така Левски вече има 22 точки на третото място в класирането, докато Славия е едва 15-ти с 4 пункта.

Славия - Левски 0:2