3. В Пазарджик: ЦСКА пречупи в края Черно море (ВИДЕО)

В Пазарджик: ЦСКА пречупи в края Черно море (ВИДЕО)

„Червените“ превзеха върха, Де Нойер се контузи

ЦСКА започна с победа плейофите в първата шестица на efbet Лига.

„Червените“ надвиха трудно Черно море след късни попадения за 2:0 в Пазарджик, където се игра срещата заради наказание на домакините.

Резултата в мача от XXXI кръг откри Маурисио Гарсес в 79-ата минута, а в 94-ата Джонатан Линдсет оформи крайното 2:0.

Преди това „армейците“ направиха куп пропуски, но страхотен двубой изигра и вратарят на „моряците“ Иван Дюлгеров.

Брадли де Нойер пък влезе от пейката на почивката и секунди след това се контузи, но въпреки това съотборниците му стигнаха до успеха и взеха сладък реванш за отпадането си от Черно море в четвъртфиналите на турнира за Купата на България.

Благодарение на победата си ЦСКА зае първото място във временното класиране със 76 точки. Лудогорец има 74 преди домакинството си на Локомотив (Пловдив), което стартира малко след мача в Пазарджик.

Черно море остана с 53 точки от 31 срещи на 5-а позиция в подреждането.

През първото полувреме гостите стартираха с опасна атака още от първата минута, при която Пачеко излезе очи в очи с Бусато, но стражът отново показа класа и спаси, а в последствие бе отсъдена засада при тази ситуация. Червените реагираха подобаващо и в 13-ата минута Тибо Вион центрира великолепно отляво към Маурисио Гарсес, който обаче не намери добре топката и шутира в аут. В 15-ата минута Дюкенс Назон изведе Марселино Кареасо на стрелкова позиция в наказателното поле и колумбиецът успя да отправи изстрел от 12-13 метра. Дюлгеров плонжира и изби, но топката се отклони в дясната греда и се върна в ръцете на вратаря. След малко повече от половин час игра Джонатан Линдсет отправи удар с глава след центриране на Вион от фал, но кълбото излезе в аут. Секунди по-късно капитанът Иван Турицов проби и центрира отдясно към  Линдест, който свали за Назон. Таранът се завъртя и шутира, но Димов изби в корнер. В 41-ата минута Менно Кох засече с глава центриране от корнер, но Дюлгеров внимаваше и изби насочения в долния ляв ъгъл удар.  По този начин въпреки превъзходството на символичния домакин, двата състава се оттеглиха на почивка при нулево равенство.

На полувремето старши треньорът на ЦСКА Саша Илич пусна в игра Брадли де Нойер на мястото на Иван Турицов. Още при първата атака по левия фланг нидерландецът получи контузия, но въпреки това опита да продължи двубоя. При последвалото опасно нападание в червено стана ясно, че се налага той да бъде заменен принудително и на терена се появи Лазар Туфегджич. Армейците продължиха с мощния си натиск спрямо варненци, но в първите 15-тина минути на втората част чистите голови положения липсваха. В 61-ата минута Линдсет изведе Назон на стрелкова позиция, но изстрелът на хаитянина премина покрай десния страничен стълб. След още десетина минути в игра се появи и нападателят Дауда Бамба, който замени Тобиас Хайнц, а след това и Християн Петров отстъпи мястото си на Жираир Шагоян. ЦСКА вдигна още повече оборотите, засилвайки максимално натиска си към вратата на "моряците" и в 79-ата минута логичното се случи, когато Тибо Вион изпрати топката в наказателното поле на Черно море, където Мено Кох  я свали с глава към Дауда Бамба, който стреля, но топката рикошира в крака на Росен Стефанов и попадна в Маурисио Гарсез, който с много мощен удар не остави никакъв шанс Иван Дюлгеров и се разписа за 1:0. До края на двубоя червените продължиха да атакуват и да контролират събитията на терена и в добавеното време Джонатан Линдсет оформи крайното 2:0 със силен изстрел извън наказателното поле.

Следващият мач на ЦСКА е на 20 май (събота), когато тимът гостува на Лудогорец в директен сблъсък за първото място. Двубоят на стадиона в Разград започва в 20:15 часа.

ЦСКА – Черно море 2:0
1:0 Маурисио Гарсес (79)
2:0 Джонатан Линдсет (90+4)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 4. Мено Кох, 6. Християн Петров, 22. Енес Махмутович, 19. Иван Турицов (к), 15. Тибо Вион, 7. Джонатан Линдсет, 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 10. Маурисио Гарсез, 9. Дюкенс Назон;

Резерви: 25. Димитър Евтимов (в), 5. Брадли де Нойер, 8. Станислав Шопов, 11. Лазар Туфегджич, 21. Амос Юга, 23. Жираир Шагоян, 17. Бисмарк Чарлс, 20. Радослав Живков, 30. Дауда Бамба;

Треньор: Саша Илич;

Черно море: 25. Иван Дюлгеров, 2. Цветомир Панов, 4. Росен Стефанов. 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев, 27. Даниел Димов (к), 71. Васил Панайотов, 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 23. Едгар Пашеко, 9. Атанас Илиев;

Треньор: Илиан Илиев;