3. В СПОР ЗА ПЪРВОТО МЯСТО: Младежите паднаха от Швейцария под дъжда в София (ВИДЕО+СНИМКИ)

Съдията отмени гол на младите "лъвове", изоставаме на четири точки от съперника

Младежкият национален отбор на България до 21 години загуби с 0:1 от Швейцария под дъжда в София. Кастриот Имери вкара гола за съперника в края на първото полувреме. Мачът беше пряк спор за първото място в група "Е" на квалификациите за Евро 2023. След поражението младите "лъвове" вече изостават на четири точки от швейцарците, които водят убедително с 10. Големият фаворит в групата Нидерландия е на трета позиция с 4 т., но тимът е изиграл едва два мача.

Гостите първи стигнаха до голова възможност. Четвърт час след началото швейцарците организираха опасна контраатака. Ридер изведе Окафор, който обаче си поведе силно топката и беше изпреварен от вратаря на младите "лъвове" Дамян Христов.

В 25-ата минута Имери центрира, Христов излезе неразчетено, но Виктор Попов успя да изчисти в корнер пред Ндойе да нанесе удар. В 34-ата България бе близо да отлебежи. Симеон Петров от няколко метра прати топката над вратата. Гостите отговориха с отлична атака, но Окафор се размина с топката.

Три минути преди почивката гол на България бе отменен. Филип Кръстев стигна до аутлинията и отправи удар. Вратарят не се намеси както трябва и хлъзгавата топка се озова в мрежата му. Съдията обаче прецени, че в момента на удара топката напуснала терена, което бе много спорно.

Две по-късно гостите поведоха. Имери изпълни отлично пряк свободен удар и не остави шансове на Дамян Христов - 0:1.

В началото на втората част швейцарците за малко да вкарат втори гол. Окафор се озова на чиста позиция след грешка на Атанас Чернев. Блестящо се намеси обаче Мартин Атанасов, който с много чист шпагат успя избие топката точно преди нападателят да нанесе удар.

Десет минути преди изтичането на редовното време Окафор опита удар от движение, но не намери целта. В 86-ата минута Имери стреля по диагонала, но покрай вратата.

В продължението на мача шут на Попов излезе в корнер. След неговото изпълнение Петров опита задна ножица, но топката бе изчистена пред голлинията. Нов гол така и не падна и швейцарците прибавиха три точки към актива си.

БЪЛГАРИЯ U21 - ШВЕЙЦАРИЯ U21 0:1
0:1 Имери (45)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ U21: 12. Христов, 4. Чернев, 6. В. Попов, 18. Стоянов, 20. Петров, 8. Груев, 14. Ф. Кръстев, 15. Атанасов, 9. Петков, 10. Николов, 19. Митков

ШВЕЙЦАРИЯ U21: 1. Сайпи, 4. Стергиоу, 5. Бурх, 17. Крониг, 20. Омерагаич, 6. Сом, 8. Янкевич, 22. Ридер, 10. Имери, 7. Окафор,  14. Ндойе
Загуба с 1:9 за юношите на ЦСКА