3. В СТАРА ЗАГОРА: Левски изпусна Берое - 1:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

В СТАРА ЗАГОРА: Левски изпусна Берое - 1:1 (ВИДЕО+СНИМКИ)

Алиун Фал сложи край на серията на "сините" от мачове без допуснат гол, феновете изпратиха Петър Колев с викове "Оставка!"

Берое измъкна 1:1 от Левски в мач от последния есеннен кръг на efbet Лига. На стадиона в Стара Загора Билал Бари даде аванс на "сините", които обаче не успяха да затворят мача и бяха наказани от Алиун Фал малко преди края на срещата. Феновете на домакините пък изпратиха треньора Петър Колев с викове "Оставка!".

Първата възможност в мача бе за Берое и дойде в 10-ата минута. Лебон центрира от корнер, а след разбъркване в наказателното поле Джонатан стреля, но прати топката над вратата. Три по-късно нов удар на бразилеца също не намери целта.

Постепенно Левски се посъвзе и на свой ред натисна. Четвърт час след началото Берое сбърка в изнасянето на топката. Димитър Костадинов стреля по земя, но Генадий Ганев успя да избие с върха на пръстите си. При последвалия ъглов удар Хосе Кордоба отправи неточен удар с глава.

В 17-ата минута минута "сините" успяха да открият резултата. Марин Петков нахлу в наказателното поле, намери Билал Бари, който от границата на вратарското поле матира Генадий Ганев. Това бе пето попадение за мароканеца за първенство.

В 28-ата минута Сако и Кордоба се сблъскаха слез центриране от свободен удар в наказателното поле на "сините". Защитникът на Берое удари в главата панамеца и главният съдия Георги Кабаков маркира нарушението.

Малко след това Бари се възползва от неразбирателство между Омар Сако и Александър Цветков, но изстрелът му мина над вратата. Късметът покри Берое в 37-ата минута. Здравко Димитров влезе в наказателното поле и намери Билал Бари, кой успя да излъже противник и да стреля в близкия ъгъл. Топката се отби в гредата, след коте срещна тялото на Ганев и топката излезе в корнер.

В ответната атака домакините пропуснаха златен шанс да възстановят равенството. Кийлън Лебон проби отдясно и намери Мартин Камбуров. Ударът на ветерана обаче премина над вратата.

Седем минути след подновяването на играта Омар Сако и Стив Фуртадо размениха няколко бързи подавания на десния фланг. Последвацентриране към непокрития Илин Стефанов, чийто удар от въздуха обаче беше много, много неточен.

В 55-ата Николай Михайлов трябваше да се намесва. Камара си пребори за топката и стреля от границата на наказателното поле, но право в ръцете на капитана на Левски.

Час след началото Билал Бари нахлу в наказателното поле и подаде към Марин Петков. Крилото стреля мигновено, но в тялото на защитник на домакините. Димитър Костадинов стигна първи до рикоширалата топка и нанесе изстрел отблизо, който бе спасен от Генадий Ганев. В 67-ата минута пък попадение на  Костадинов правилно беше отменено заради засада.

В 70-ата Мартин Камбуров беше изведен зад защитата на гостите. Нападателят пое на гърди и стреля. Ники Михайлов спаси, а при добавката топката срещна дясната греда. Впоследствие обаче беше отсъдена засада, така че евентуален гол най-вероятно нямаше да бъде зачетен. Малко по-късно Николай Михайлов отраци изстрел на Илиян Стефанов в долния десен ъгъл, който се възползва от отлично центриране на Симеон Мечев в наказателното поле. в 75-ата капитанът на "сините" отново трябваше да се намесва, след като Кийлън Лебон проби отлично и стреля опасно в наказателното поле.

В 87-ата минута столичани бяха наказани от влезлия малко по-рано като резерва Алиун Фал. Така настанилият се на шеста позиция Левски събра 26 точки, докато осмият Берое събра 25 пункта.

БЕРОЕ - ЛЕВСКИ 1:1

0:1 Билал бари (17)

1:1 Алиун Фал (87)