3. VAR лиши Черно море от победата

VAR лиши Черно море от победата

Отмениха гол на Алекс Фернандес

Черно море и ЦСКА 1948 завършиха наравно 0:0 на "Тича" в мача им от 28-ия кръг на efbet Лига. "Моряците" за пореден път може да се чувстват ощетени от съдийски решения.

ЦСКА 1948 първи стигна до интересна ситуация. В осмата минута Елитон насочи дълъг пас към Георги Русев, който засече с глава, но много слабо и право в ръцете на Иван Дюлгеров.

В 38-ата минута главният съдия Валентин Железов не призна попадение на Черно море. При изпълнение на корнер Дани Наумов увисна, след което Живко Атанасов стреля в гредата, а Едгар Пашеко прати топката в опразнената врата, но бе отсъдено нарушение на Исмаил Иса срещу Наумов.

Първият точен удар за Черно море дойде в 47-ата минута. Лазар Марин изчисти неубедително, топката падна на крака на Едгар Пашеко, който стреля от движение, но слабо и право в ръцете на Даниел Наумов.

В 56-ата минута Васил Панайотов проби отдясно, пусна пас към точката за дузпата, Влатко Дробаров отигра към Исмаил Иса, който опита акробатичен удар със задна ножица, но късметът не бе на негова страна.

Две минути след това Черно море все пак поведе с 1:0. Алекс Фернандес нанесе мощен удар, който бе блокиран, топката стигна до Мазир Сула и отскочи към Фернандес. Последният отново стреля и с помощта на рикошет в крака на Елитон топката влезе във вратата на Даниел Наумов. Железов призна гола, но бе извикан от VAR арбитъра Кристиян Колев. След като разгледа ситуацията, Железов отмени попадението заради нарушение на Сула срещу Педриньо, което е много-много дискусионно. На практика имаше контакт между двамата, но футболистът на ЦСКА 1948 вече бе отиграл топката и тя отиде във Фернандес.

До края на мача Черно море натисна и стигна до няколко добри положения за гол. В 65-ата минута последователни удари на Васил Панайотов и Алекс Фернандес бяха блокирани.

В 79-ата минута Атанас Илиев преодоля Елитон и Марин и нахлу отляво в наказателното поле. Нападателят стреля по диагонала, но топката не намери рамките на вратата.

В 84-ата минута "моряците" пропуснаха златна възможност да нанесат своя удар. Чудесно центриране отляво стигна до Матеус Машадо, който се намираше на линията на малкото наказателно поле. Той отигра с глава, но прати топката на сантиметри от рамките на вратата. В 94-та минута пък Живко Атанасов с глава не успя да насочи топката в мрежата с глава от няколко метра след центриране от фаул.

Стартови състави:

Черно море: 25. Иван Дюлгеров – 6. Виктор Попов, 3. Живко Атанасов, 28. Влатко Дробаров, 19. Александър Василев – 27. Даниел Димов (К), 71. Васил Панайотов, 23. Едгар Пачеко – 11. Алекс Фернандес, 8. Мазир Сула, 86. Исмаил Иса

ЦСКА 1948: 29. Даниел Наумов (К) – 19. Стив Фуртадо, 24. Лазар Марин, 14. Елитон, 16. Сидклей – 39. Парвиз Умарбаев, 58. Октавио – 99. Радослав Кирилов, 10. Георги Русев, 8. Педриньо – 55. Светослав Диков

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА