3. Във Варна: Късен гол донесе първа точка на Спартак (ВИДЕО)

Във Варна: Късен гол донесе първа точка на Спартак (ВИДЕО)

Резерва спаси „соколите“ от загуба срещу Пирин

Спартак (Варна) взе първа точка и отбеляза дебютен гол след завръщането си в елита.

„Соколите“ се спасиха от домакинска загуба срещу Пирин (Благоевград) с гол на Георги Бабалиев 3 минути преди края на редовното време, когато резервата оформи крайното 1:1 с елегантен удар от движение.

Така двата отбора останаха без победа през новия сезон, след срещата си от третия кръг на efbet Лига, тъй като Китан Василев откри резултата още в началото, а впоследствие 2 попадения на „орлетата“ бяха отменени.

Мачът започна отлично за гостите, които откриха резултата още в 6-ата минута. Тогава Александър Дюлгеров хвърли силно един тъч и топката прескочи купа от играчи, за да стигне до далечната греда, където Китан Василев изпревари Никола Борисов и с глава даде аванс на „орлетата“.

В 12-ата минута те бяха близо до втори гол, след като Преслав Йорданов остави топката именно за Китанов и голмайсторът опита да му върне, ала защитник в синьо изчисти пред голлинията.

Първата възможност за Спартак дойде малко след това, но акробатичен изстрел на Мартин Тошев профуча над вратата.

Домакините заиграха по-силно в опит да изравнят резултата преди почивката. В крайна сметка обаче това не се случи и първото полувреме завърши с минимален аванс за Пирин.

Малко след началото на второто Преслав Йорданов го удвои, но след разглеждане на ситуацията с ВАР попадението му бе отменено заради нарушение в атака.

Последваха равностойни минути, за да се стигне до 68-ата, в която Пирин отново вкара гол, който бе отменен, този път за засада при изграждането на атаката.

Междувременно и двамата вратари направиха по едно спасяване, а в 74-ата минута шут от дистанция на японеца Казуки Такахаши прелетя високо над целта.

Четвърт час преди края срещата бе прекъсната, за да могат футболистите да отдъхнат предвид горещото време във Варна. В заключителните минути на срещата пък дойде и голямата радост за домакините.

В 87-ата резервата Георги Бабалиев отклони много технично от движение едно центриране и прати топката неспасяемо в обратния ъгъл, за да вкара първия гол на Спартак в елита след 13-годишно прекъсване и да оформи крайното 1:1.

СПАРТАК (ВАРНА) - ПИРИН (БЛАГОЕВГРАД) 1:1
0:1 Китан Василев (6)
1:1 Георги Бабалиев (87)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

СПАРТАК: 21. Иван Дичевски, 2. Велислав Боев, 3. Ибрям Ибрям, 19. Никола Борисов, 51. Илкер Будинов, 13. Руслан Черненко, 17. Цветан Илиев, 10. Янчо Андреев (к), 11. Виктор Митев, 24. Лиандро Мартис, 90. Мартин Тошев;

Треньор: Васил Петров;

ПИРИН: 21. Янко Георгиев, 38. Александър Дюлгеров, 11. Андрей Йорданов, 8. Емил Янчев, 23. Казуки Такахаши, 7. Китан Василев, 31. Красимир Станоев, 5. Николай Бодуров (к), 3. Петър Занев, 9. Преслав Йорданов, 45. Христофор Хубчев;

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо