3. Във Враца: Локо Пд удари 10 от Ботев в лятна корида (ВИДЕО)

Във Враца: Локо Пд удари 10 от Ботев в лятна корида (ВИДЕО)

Глупост на Венци Христов и гол на Карагарен решиха мача

Локомотив (Пловдив) спечели с минималното 1:0 визитата си на Ботев (Враца) от четвъртия кръг на футболната efbet Лига.

Мачът се превърна в истинска корида, а още в началото му домакините останаха с човек по-малко заради червен картон на нападателя им Венцислав Христов.

Единственото попадение в двубоя пък реализира Бирсент Карагарен в 70-ата минута.

Мощна лятна буря посрещна двата отбора и феновете на стадион „Христо Ботев“ във Враца.

Силният вятър и проливният дъжд затрудниха сериозно двата отбора в началните минути, а в 8-ата Бирсент Карагарен стреля опасно, но над целта.

Веднага след подновяването на играта пък нападателят на домакините Венцислав Христов получи първия директен червен картон в кариерата си.

33-годишният голаджия удари без топка с лакът в корема Райън Бидунга и остави своите с човек по-малко още в 10-ата минута.

Това даде импулс на Локомотив и в 14-ата минута гостите бяха на сантиметри от гола, ала първо топката срещна гредата, а последвалите 2 опита за добавка Карагарен и капитана Димитър Илиев не сполучиха.

Не след дълго пък се стигна до грешка в защитата на Локомотив, която позволи на Даниел Генов да се озове сам срещу вратаря, но той се засуети и загуби.

В 20-ата минута, след идентична ситуация, Генов се измъкна от отбраната на гостите, ала този път бе задържан от Бидунга и последният получи жълт картон.

В следващите минути буря утихна, а тежките влизания зачестиха и до 35-ата бяха показани общо 5 жълти картона.

В 38-ата пък Жан Пиер да Силва се измъкна между трима съперници и стреля от малък ъгъл, но Пиргов спаси.

Точно преди почивката дебютантът в състава на гостите Матеус да Силва шутира силно, ала топката профуча покрай страничната греда.

Така паузата дойде при нулево реми. Скоро след нея Преслав Боруков се пребори със защитник и излезе сам срещу вратаря на домакините, но стреля право в тялото му.

Първата голяма възможност за гол през второто полувреме дойде в 69-ата минута, когато Дани Генов се измъкна от защитата на Локомотив и прати майсторски топката към обратния ъгъл, ала Пиргов се разтегна максимално и спаси.

Само 2 минути по-късно Локомотив нанесе своя удар. Защитата на Ботев не се справи с изчистването на едно центриране отдясно и топката стигна до Карагарен, който с прецизен удар в близкия ъгъл откри резултата.

Не след дълго „черно-белите“ организираха една отлична атака с участието на Евандро, Илиев и Каракашев, но появилият се от пейката бразилец не можа да ознаменува дебюта си с гол.

Домакините опитаха да отговорят, ала резервата им Мартин Атанасов стреля слабо с глава.

Така в крайна сметка Локомотив взе трите точки и вече има 9, като изостава само с 1 от лидера Лудогорец. Ботев (Враца) пък остана 9-и с 4 пункта от също толкова изиграни двубоя.

БОТЕВ (ВРАЦА) - ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ) 0:1
0:1 Бирсент Карагарен (70)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ:

БОТЕВ (ВРАЦА): 76. Красимир Костов (к), 3. Мартин Кавдански, 4. Луис де Соуза Соаес, 8. Диего Фераресо, 9. Даниел Генов, 17. Чавдар Ивайлов, 19. Браян Переа, 21. Жан Пиер да Силва, 23. Браян Мендоса, 24. Стефан Гаврилов, 91. Венцислав Христов;

Треньор: Росен Кирилов;

ЛОКОМОТИВ (ПЛОВДИВ): 1. Илко Пиргов, 50. Йосип Томашевич, 91. Райън Бидунга, 4. Мартин Паскалев, 13. Матеус да Силва, 33. Георги Каракашев, 15. Пиер Зебли, 14. Димитър Илиев (к), 7. Бабакар Дион, 99. Преслав Боруков, 9. Бирсент Карагарен;

Треньор: Александър Томаш.

Феновете на Локо Пловдив искат Крушарски и ръководството вън

Левски получи 1000 билета за гостуването на Славия

Цената на пропуските е 20 лева

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо