3. Възходът продължава! ЦСКА не пожали и Локо София (ВИДЕО)

Възходът продължава! ЦСКА не пожали и Локо София (ВИДЕО)

Дебютни голове на Естрада носят четвърти пореден успех за "червените"

ЦСКА записа четвърта поредна победа в Efbet лига, след като се нуждаше от само едно полувреме, за да се разправи с Локомотив София за 2:0 на стадион "Българска Армия". Дебютни попадения на Майкъл Естрада осигуриха комфортен аванс на "червените" през първата част, а след почивката тимът на Нестор Ел Маестро продължи да доминира на терена, създавайки куп положения пред вратаря на гостите Александър Любенов. Домакините затвориха срещата с 20 удара към вратата на "железничарите", които продължават да търсят изход от кризата през новата кампания, но вече под ръководството на Данило Дончич.

Двубоят започна с димна завеса, дошла от Сектор Г, а феновете на "червените" се опитаха да надъхат още в началото своите любимци. Първата по-любопитна ситуация се откри в 10-ата минута пред домакините, когато Диме Димов фаулира Тобиас Хайнц на границата на наказателното поле. Зад топката застана имено потърпевшият, но изпълнението му бе разочароващо и срещна стената. Минути по-рано "железничарите" имаха претенции за фаул на сходна позиция, но главният съдия Кристиян Колев не отсъди такова.

В 27-ата минута гостите от "Надежда" оцеляха, след като Хайнц бе изведен очи в очи с Любенов, а след това Ивайло Найденов успя да избие топката пред самата голлиния.

Локомотив продължи да се защитава дълбоко в собствената половина, но в същото време чакаше търпеливо организирането на бързи контраатаки. Търпението на ЦСКА се отблагодари 5 минути преди почивката, когато Майкъл Естрада се разписа дебютно за "червените". Лятното попълнение на столичния тим вкара отблизо за 1:0 след разбъркване след ъглов удар, при което Краси Станоев не се намеси добре и подаде в краката на съперниковия нападател.

В самия край на първата част домакините пречупиха за втори път "железничарите", след като Юга се възползва от груба грешка в средата на терена и с щпагат успя да изведе директно Естрада очи в очи с Любенов, а последвалият удар на нападетеля влетя в мрежата на Локомотив.

Второто полувреме започна с положение пред Любенов, след като Дюкенс Назон бе оставен да стреля, но ударът му бе по-скоро коварен, отколоко силен и стражът на гостите успя да избие в ъглов удар. Минута по-късно и Хайнц стреля, но отново неуспешно. На свой ред Данило Дончич замени на почивката Ивайло Найденов, а на терена се появи Стефан Ламбезе. Естрада бе близо до хеттрик в 50-ата минута, но ударът му бе избит, а 10 по-късно изстрел на Юга с глава бе париран умело от вратаря на "червено-черните".

Най-чистата ситуация за гостите в мача се откри пред Калоян Кръстев, бивш играч на ЦСКА, който бе изведен зад отбраната, но в сетния миг Иван Турицов с шпагат успя да предотврати головата опасност, а таранът на гостите се размина с потенциално дебютно попадение с екипа на "железничарите". В следващия кръг ЦСКА гостува на лидера Локомотив Пловдив, а веднага след това е и ред на дербито с Левски. На свой ред Локо има мач у дома с Черно море.

ЦСКА - Локомотив София 2:0
1:0 Естрада (40)
2:0 Естрада (45)

Съставите:

ЦСКА: 1. Густаво Бусато, 6. Християн Петров, 4. Мено Кох, 21.Амос Юга (К), 26. Марселино Кареасо, 14. Тобиас Хайнц, 7. Джонатан Линдсет, 17. Емануел Шакич, 19. Иван Турицов, 9. Дюкенс Назон, 29. Майкъл Естрада

ЛОКОМОТИВ (СОФИЯ): 24. Александър Любенов, 4. Диме Димов, 12. Бруно Франко, 33. Алан Диас, 22. Ивайло Найденов, 5. Ками, 26. Красимир Милошев (К), 31. Красимир Станоев, 98. Траоре, 45. Димитър Митков, 11. Карлос Франса

Жребий за SESAME Купа на България - Втори предварителен кръг и Първи кръг финална фаза

Любо Пенев: Не наказваме грешките на противника

Треньорът на Локо Пловдив очаквано не беше доволен от загубата с 0:2 от ЦСКА 1948

Валентин Илиев: Нямам право да кажа, че сме играли слабо