3. ВЕЧЕ НЕ Е И ТЪЖНО, СВИКНАХМЕ....България пак падна от Уелс при бате Гошо (ВИДЕО+СНИМКИ)

Командата на Дерменджиев направи поредния си слаб мач, националите играха като буфосинхронисти

България записа поредния си провал под ръководството на Георги Дерменджиев. Националите паднаха с 0:1 от Уелс на ст. "Васил Левски" и са последни групата си от Лигата на нациите с една една спечелена точка от началото на кампанията.

Командата на Бате Гошо изигра поредния си слаб мач. За 90 минути тимът ни не ритна нито веднъж във вратата на Уелс и подобно на първия мач в Кардиф позволи да бъде наказан в края.

За Георги Дерменджиев това е шесто поражение от осем мача начело на тима. На привържениците им писна и тази вечер те наказаха отбора - билети си купиха само 478 души и трибуните останаха полупразни и причината за това не са мерките срещу пандемията от коронавирус.

Мачът започна с напрежение пред нашата врата. До десетата минути футболистите на Уелс изпълниха четири корнера. При първите два от тях Родон имаше възможност да стреля към вратата, но не успя да затрудни Николай Михайлов. В 11-ата Неко Уилямс центрира за Тейлър Робъртс. Нападателят на Лийдс нанесе слаб удар с глава и българският вратар улови топката.

Секунди по-късно Антон Недялков центрира остро в наказателното поле на Уелс, където Божидар Краев беше изпреварен от вратаря Уейн Хенеси. Отлична възможност се откри пред гостите в 19-ата минута, когато Кристиян Малинов фаулира Даниел Джеймс пред дъгата, но от прекия свободен удар Хари Уилсън стреля над вратата.

Четири лед това шут на Даниел Джеймс беше изваден от вратаря на българите в ъглов удар, а в 33-ата минута българите спечелиха първия си ъглов удар в мача, но центрирането на Йомов бе уловено с лекота от Хенеси.

В заключителните секунди на първото полувреме пробив на Георги Йомов бе спрян с цената на нарушение. Десподов изпълни прекия свободен удар, но без успех.

Само три минути Телър Робъртс подаде към връхлитащия в наказателното поле Норингтън-Дейвис и той стреля от движение, но над вратата на Николай Михайлов. Две груби нарушения, извършени от футболисти на Уелс в разстояние на само няколко секунди доведе но напрежение между двата отбора. Сисиньо, който беше един от потърпевшите тръгна да търси саморазправа, но беше спрян от Десподов.

Николай Михайлов се прояви в 53-ата минута, когато изби тежък удар на Хари Уилсън от фаул свободен удар. Малко след това "лъвовете" стигнаха и до най-сериозната опасност пред вратата на гостите. Божидар Краев обаче остана под топката след центриране на Десподов отляво.

Резервата Раби Матондо бе близо до откриване то на резултата в 60-ата минута, но ударът му премина встрани от лявата греда на Николай Михайлов.

Шест по-късно Кирил Десподов и Божидар Краев се скараха, след като нападателят на Мидтиланд реши да играе индивидуално и шутира в аут. Това пък не се хареса на новото попълнение на Лудогорец и двамата си размениха остри реплики. В 73-ата минута гостите пропиляха златен шанс да поведат в резултата. Раби Матондо получи перфектно центриране по земя отдясно, но от вратарското поле той прати топката високо над вратата.

Пет минути преди края "драконите" нанесоха своя удар. Нико Уилямс проби по десния фланг и подаде в наказателното поле, където резервата Джонатан Уилямс изпревари Терзиев и майсторски прати топката в мрежата на Михайлов - 0:1.

БЪЛГАРИЯ - УЕЛС 0:1

0:1 Джонатан Дейвис (85)

СТАРТОВИ СЪСТАВИ

БЪЛГАРИЯ: 13. Михайлов, 3. Терзиев, 5. Димитров, 6. Сисиньо, 8. Неделев, 10. Краев, 11. Десподов, 12. Карабельов, 14. Недялков, 16. Малинов, 17. Йомов

УЕЛС: 1. Хенеси, 3. Н. Уилямс, 4. Дейвис, 6. Родон, 7. Уилсън, 9. Т. Робертс, 13. Мифам, 15. Ампаду, 17. Норингтън-Дейвис, 19. Смит, 20. Джеймс

90+6 - Край на мача

85 - ГОЛ ЗА УЕЛС! Подаване на Неко Уилямс в наказателното поле беше засечено от Джонатан Дейвис, който направи безпомощен Николай Михайлов - 0:1

83 - Удар на Неко Уилямс е спасен от Николай Михайлов

73 - Отлично центриране на Робъртс отдясно беше пропиляно от Матондо. Резервата на гостите засече топката, но от вратарското поле я прати високо над вратата

66 - Кирил Десподов и Божидар Краев се скараха, след като нападателят на Мидтиланд реши да играе индивидуално и шутира в аут. Това пък не се хареса на новото попълнение на Лудогорец и двамата си размениха остри реплики

60 - Резервата Матондо беше близо до откриването на резултата, но ударът му мина встрани от лявата греда на българската врата

55 - Чудесна възможност за "лъвовете"! Десподов влезе отляво и центрира за Краев, който обаче остана под топката

53 - Тежък удар на Хари Уилсън от фаул е отразен от Николай Михайлов

50 - Две груби нарушения, извършени от футболисти на Уелс в разстояние на само няколко секунди доведе но напрежение между двата отбора. Сисиньо, който беше един от потърпевшите тръгна да търси саморазправа, но беше спрян от Десподов

48 - Тейлър Робъртс подаде към връхлитащая в наказателното поле Норингтън-Дейвис и той стреля от движение, но над вратата на Николай Михайлов

46 - Начало на второто полувреме

45+1 - Край на първото полувреме

45 - Десподов изпълни пряк свободен удар. Той прати топката в наказателното поле на гостите, където тя се оказа лесна плячка за вратаря Хенеси

33 - Българите спечелиха първия си ъглов удар в мача, но центрирането на Йомов бе уловено с лекота от опитния вратар Хенеси

23 - Шут на Даниел Джеймс беше изваден от вратаря на българите в ъглов удар

19 - Хари Уилсън изпълни пряк свободен удар пред наказателното поле, ударът му мина над вратата на Николай Михайлов

13 - Отлично центриране на Атнон Недялков беше предназначено за Божидар Краев, който обаче беше изпреварен от вратаря Уейн Хенеси. Той боксира топката и предотврати сигурен гол

11 - Неко Уилямс центрира в наказателното поле, където Тейлър Робъртс не успя да нанесе силен удар с глава и Николай Михайлов улови без проблем топката

6 - Гостите изпълниха два ъглови удара пред нашето наказателно поле в разстояние само на няколко секунди. Първия път Родон опита изстрел с глава, но след рикошет топката мина над вратата. Отново защитникът на Уелс се пребори с Кристиан Димитров при втория корнер, последвалият му удар обаче също не намери целта