3. Верея тресна Ботев насред Пловдив (ВИДЕО)

Верея тресна Ботев насред Пловдив (ВИДЕО)

Антонио Вутов бе принудително заменен

Верея победи Ботев (Пловдив) с 3:1 в последната контрола на двата тима преди подновяването на шампионата. Срещата се проведе на базата на "жълто-черните" в Коматево пред около 1000 зрители.

"Канарчетата" откриха резултата в 15-ата минута, след като Виана намери Тодор Неделев и той не сгреши останал сам срещу вратаря Караджов. Преди това футболистите на Николай Киров пропуснаха няколко добри възможности за гол.

Илиян Йорданов изравни резултата в 22-ата минута след колективна грешка в защитата на Ботев.

Лошата новина за пловдивчани дойде в средата на полувремето, когато се наложи Антонио Вутов да бъде принудително заменен.

Второто полувреме започна с натиск на Ботев, но Косоко пропиля добра възможност. В 60-ата минута след грешка на Лъчезар Балтанов Верея излезе напред в резултата. Капитанът на "канарчетата" върна къса топка към Златков, но Георги Андонов пресече и без проблем направи 2:1 в полза на Верея.

Домакините натиснаха, но вместо това Верея стигна до нов гол. Янислав Иванов с удар от границата на наказателното поле матира Георги Георгиев.

Ботев: Иван Чворович (45 - Георгиев), Радослав Терзиев (45 - Златков), Цветомир Панов, Виктор Генев, Лазар Марин (59 - Бризола), Секран Юсеин, Лъчезар Балтанов (65 - ЯЯ Меледже), Тодор Неделев (к) (86 - Игнатов), Антонио Вутов (20 - Крум Стоянов), Фернандо Виана, Омар Косоко (74 - Тютюков)

Верея: Иван Караджов, Здравко Илиев, Владимир Зафиров, Мирослав Енчев, Костадин Слаев, Георги Ангелов,Георги Андонов,Илиян Йорданов, Венцислав Бенгюзов, Елиаш Да Силва, Педро Еуженио (Пламен Колев, Илиас Хасани, Валери Домовчийски, Янислав Иванов, Селим Бенджамия)