3. Ветераните на Монтана разгромиха Вихър с 4:1 (снимки)

Ветераните на Монтана разгромиха Вихър с 4:1 (снимки)

Финалистът от миналия сезон от футболното първенство за ветерани Монтана се класира за третия предварителен кръг на тазгодишния шампионат. Това стана след като на реванша в с. Николово монтанци разгромиха местния Вихър с 4:1, предаде кореспондентът на Novsport.com.

Първата среща на изкуствения терен в парк “Огоста” завърши с успех за вихърци с 1:0, така с общ резултат 4:2 напред продължава Монтана. Освен от Александър Александров-Вош и Георги Владимиров сборната формация на Николово пък този път бе подсилена и от още един бивш футболист на Монтана Генчо Симеонов.

Двубоят започна повече от отлично за домакините, които откриха още в 16-та мин. с гол на Александров. В 34-та мин. капитанът на гостите Румен Панайотов изведе с пета Анатоли Тонов и последният възстанови равенството. След почивката натискът на Монтана бе матереализиран с още три красиви попадения. В 48-та мин. Ангел Ангелов-Боки вкара от воле за 2:1. Пет минути по-късно Тонов асистира на Панайотов и изп. директор на монтанци покачи на 3:1. Крайният резултат оформи в 73-та мин., току що влезлият Борислав Никифоров-Бобъра.

С успеха си в този мач отборът на Монтана, с треньор Панталей Заков, продължава напред в турнира. Следващият му съперник е Кипровец (Чипровци), като победителят ще стане облестен първенец.

Илиан Илиев: Бяхме почти перфектни! Стана истински празник за Варна!

Треньорът на Черно море бе много доволен от успеха в дербито срещу Спартак

Кириякос за призивите на феновете на Спартак (Варна): Всеки има право на мнение!

"Дузпата ни извади от равновесие", коментира той след загубата в "морското" дерби

Феновете на Спартак (Варна) призоваха Георгиу да си подаде оставката

"Соколите" загубиха от Черно море с 0:2

Венци Стефанов: Едва ли Загорчич е забравил телефона ми, може да ми се обади

Босът на Славия коментира нападките срещу него

Алекс Колев: Знаехме, че ни очаква тежък мач, тъй като Левски играе трудно тук

Нападателят все пак бе доволен от успеха над Славия

Заги с тежки критики към ръководството на Славия: Обстановката е трагична!

Той бе много разочарован след загубата от Левски

Генчев: Трябва да си извадим много поуки от този мач

Той все пак бе доволен от успеха над Славия

Добруджа надви с лекота Славата на "Дружба", Арангелов започна с победа начело на Ловеч