3. ВИДЕО: ЦСКА запази перфектния си баланс

"Червените" с поредна победа без допуснат гол

ЦСКА продължава с безгрешната си серия в Югозападната "В" група. "Червените" победиха на ст. "Българска армия" Велбъжд (Кюстендил) с 6:0 в двубой от петия кръг и продължават да нямат поражение от този съперник в исторически план.

С успеха си отборът на Христо Янев остава лидер в класирането като все още не е допуснал попадение във вратата на Стоян Колев.

От своя страна кюстендилският тим навлезе в неприятна серия от три поредни загуби.

Двубоят започна с ключов ранен гол за "червените". Реализира го Головодов, който получи чудесна асистенция от Преслав Йорданов.

Десетина минути по-късно Йорданов също реализира. Тогава той отбеляза след статично положение, а центрирането бе на Борис Галчев, който даде първата си асистенция в двубоя.

В 29-ата минута Преслав Йорданов пропусна да вкара за втори път, но в 37-ата повтори сценария от преди малко и пак вкара след пас на Галчев.

След почивката пак Йорданов и пак с глава бе точен, за да оформи хеттрика си. Този път асистенцията бе на Николай Цветков.

Най-добрият шанс за Велбъжд бе в 58-ата минута като тогава Шаранков уцели греда.

Веднага след това Преслав Йорданов успя да запише и асистенция като изведе след двойно Борис Галчев, а халфът реализира - 5:0.

В 69-ата минута Преслав Йорданов можеше да вкара четвърти гол, но нацели греда.

Крайният резултат бе оформен от Владислав Узунов с чудесно изпълнение с левия крак от далечно разстояние.

Развитието на мача по минути в Novsport.com :

90+2 - Край на двубоя!

87` - Вълов излиза - на негово място Александров.

86` - Резервата Владислав Узунов бележи с красив далечен удар с левия крак.

81` - Куков заменя Калеов.

78` - По чудо не падна шести гол. Стойнев изчисти от голлинията, а Преслав Йорданов се размина по чудо в малкото наказателно поле да вкара. Добра намеса и на вратаря на гостите.

69` - Преслав Йорданов изскочи на удобна позиция в наказателното поле, но си поведе топката с ръка, след което уцели греда.

66` - Йорданов Йовчев влиза на мястото на Пенков в състава на Велбъжд.

63` - Йорданов и Узунов последователно пропуснаха да направят резултата 6:0.

62` - Трета смяна в ЦСКА. Васил Попов заменя Ангел Грънчов.

59` - При последвалата контра Преслав Йорданов и Галчев направиха двойно, халфът се измъкна сам срещу вратаря и майсторски го прехвърли за 5:0.

58` - Греда на Шаранков от Велбъжд след груба грешка на играчите на ЦСКА.

- Аяс напуска терена, а на негово място се появява Узунов.

52` - Преслав Йорданов оформя своя хеттрик! Николай Цветков центрира с левия крак и в наказателното поле Йорданов отново реализира с глава.

47` - Жълт картон за Ханджийски.

- Младокът Антов замени Чорбаджийски.

46` - Начало на второ полувреме.

45` - Съдията не даде никакво продължение - край на първата част.

45` - Жълт картон за Йордан Йорданов от ЦСКА.

37` - Преслав Йорданов бележи с глава! Той засече хубаво центриране на Галчев и от трудна позиция не даде шансове на вратаря на Велбъжд.

29` - Преслав Йорданов с нов добър шанс, но ударът му бе блокиран.

28` - Чорбаджийски пропуска удобна възможност с глава да отбележи след центриране.

26` - Опит за контра на Велбъжд, но те не успяха да стигнат дори до наказателното поле.

21` - Феновете на ЦСКА отново с нецензурни викове спрямо БФС и призиви за оставка.

16` - Галчев центрира от свободен удар и в наказателното поле Преслав Йорданов бележи с глава. ЦСКА си осигури комфортен аванссамо след четвърт час.

14` - Абсолютно целият тим на Велбъжд е в своята половина. Въпреки това Янев и Манчев недоволстват край тъчлинията и дават нови указания към играчите си.

12` Почти целият сектор Г е пълен. Феновете са доволни от доброто начало на мача.

7' ГОЛ ЗА ЦСКА!!! Галчев центрира меко отдясно, Преслав Йорданов свали топката с гърди за Головодов, който с техничен удар от точката на дузпата по диагонала в долния ляв ъгъл откри резултата

2' Над 2000 са феновете на ЦСКА на стадиона, като продължават да влизат хора, няма привърженици на Велбъжд

1' Начало на мача!

Съставите:
ЦСКА: 12. Стоян Колев, 17. Милен Кикарин, 4. Божидар Чорбаджийски(46`Антов), 25. Ангел Грънчов(62` Попов), 21. Виктор Райчев, 8. Борис Галчев, 13. Йордан Йорданов, 11. Павел Головодов, 14. Самир Аясс(60`Узунов), 22. Николай Цветков, 9. Преслав Йорданов;
Резерви: 1. Анатоли Господинов, 2. Васил Попов, 3. Кирил Динчев, 18. Радой Божилов, 19, Валентин Антов, 23. Владислав Узунов, 24. Костадин Хазуров.
Треньор: Христо Янев

Велбъжд: 1. Кирил Кирилов, 6. Боян Стойнев, 3. Иво Велинов, 16. Емил Стоянов, 4. Антонио Стилянов, 14. Александър Хаджийски, 9. Александър Димитров, 10. Атанас Пенков(66` Пенков), 8. Денис Шаранков, 7. Кирил Вълов(86`Александров), 17. Мартин Калеов(81` Куков).
Резерви: 46. Радослав Димитров, 11, Йордан Йовчев, 13. Димитър Барбулов, 22. Костадин Куков, 15. Николай Наков, 24. Денис Нечемски, 21. Любослав Александров.

Иван Кирилов: Сотков няма да поема Спартак Вн

Вижте какво каза изпълнителният директор на "соколите"

Кметът на Пловдив говори за състоянието на стадион "Христо Ботев" (ВИДЕО)

Пловдивчани трябва да се гордеят, че имат съоръжение като стадион "Христо Ботев", каза Костадин Димитров

Феновете на Лудогорец атакуват Андерлехт

Интересът от страна на феновете на Лудогорец към третия мач на отбора в основната фаза на Лига Европа - гостуването на Андерлехт, отново е голям, съобщават от разградския клуб