3. ВИДЕО+СНИМКИ: Лудогорец помрачи вековния юбилей на Ботев

ВИДЕО+СНИМКИ: Лудогорец помрачи вековния юбилей на Ботев

100-годишните "канарчета" преклониха глава пред глада за успехи на "орлите"

Отборът на Лудогорец (Разград) победи с 3:0 като гост Ботев (Пловдив) в мач от 1/4-финалите на турнира за Купата на България. „Орлите“ надделяха с голове на Марселиньо през първата част и Александров, и Кабаселе през втората, като по този начин помрачиха вековния юбилей на пловдивчани, който те честваха преди броени дни. В пореден мач футболистите на Ивайло Петев демонстрираха завидно спокойствие и търпение в играта си, като сърцатите прояви на домакините от Ботев не успяха да се проектират в резултата.

Срещата започна при не особено добро състояние на терена на стадион „Христо Ботев“, което предопредели по-тежките условия за игра и красиви атаки. Надиграването между двата тима бе повече на мускули, а не толкова с атрактивна игра.

Още в 4-та минута дойде първата сериозна ситуация, при която страничният съдия Веселин Мишев не видя очевидна игра с ръка на голлинията от страна на играч в жълто-черно. Атаката на Лудогорец се разви добре, след което топката бе центрирана към Гъргоров, който от близо стреля, но играта с ръка на Ивайло Димитров предотврати сигурен гол във вратата на домакините, а и главният съдия не успя да види положението.

Публиката на пловдивчани изтръпна още в началото, но и в следващите минути наблюдаваше по-добри изяви на състава на гостите. В 8-та минута Рахов и капитанът Александров Александров – Кривия взаимодействаха добре по дясното крило, след което обаче не се стигна до опасен удар.

Секунди по-късно офанзивният играч в отбора на Ботев Петър Атанасов овладя топката на много добра, фронтална позиция на около 20 метра от вратата на Голубович, но не успя да демонстрира хубав удар.

В 20-та минута Кривия показа активност и стреля хубаво след като получи от Бачев, но кълбото прелетя в аут. Секунди по-късно гостите ликуваха. Веселин Минев и Мишо Александров развинтиха жълто-черната отбрана, след което крайният бранител центрира много добре към Марселиньо, който с глава вкара за 1:0.

Около десет минути преди края на първите 45 минути на терена на Колежа се получи и меле, в което главни действащи лица бяха Иван Стоянов и Петър Атанасов. Кривия отиде да се разправя с рефера Стефан Спасов за един тъч, след което Стоянов по незнайно каква причина удари без топка Атанасов. Играчите се скупчиха на едно място и образуваха позната грозна сцена за българските стадиони, като Спасов декорира в жълто Иван Стоянов и Петър Атанасов.

В следващите минути гостите от Разград показаха повече самочувствие и спокойствие в атаките си. Марселиньо, Генчев и Стоянов съумяха да отправят нелоши удари към вратата на ботевистите, които обаче не промениха резултата.

Второто полувреме започна с повече търпение от страна на пловдивчани, които явно стриктно изпълняваха наставленията от разбора на полувремето на треньора Милен Радуканов.

В 67-та минута Бонев бе изгонен с директен червен картон от Стефан Спасов след сериозен гаф в централната зона. Бонев се подхлъзна и бе притиснат от Гъргоров, който щеше да му отнеме и да контраатакува остро, но ако Бонев не бе спрял топката умишлено с ръка. Крайното решение бе в ръцете на главния рефер, който показа пътя към душовете на футболиста и остави домакините с човек по-малко.

Около петнадесет минути преди края на редовното време Мишо Александров сам преодоля двама бранители в жълто-черно по дясното крило и върна към вратарското поле, където беше Гъргоров. Само изявата в последния момент на Йордан Христов предотврати втори гол във вратата на пловдивчани.

В 76-та минута спасение вече нямаше и Мишо Александров се разписа за 2:0 с хубав нисък удар с левия крак от около 20 метра след разбъркване в наказателното поле на ботевистите. Две минути преди края Голубович за пръв път имаше работа, като спаси хубав удар на домакините, като секунди по-късно Кабаселе вкара и оформи класиката на стадион „Христо Ботев“.

Така разградчани се поздравиха с убедителна победа при визитата си на сърцатия Ботев пред над 10000 зрители. Жребият за полуфиналите за купата ще бъде теглен в петък, 16 март, в 11 часа в националния стадион „Васил Левски“.

Лиъм Купър стана №1 по заплата за всички времена

Септември с нова победа, прати Хебър на дъното (ВИДЕО)

Феновете на „соколите“ отиват при играчите преди битката за Варна

Привържениците ще се съберат на последната тренировка на "соколите" преди мача с Черно море

Линдсет: Вече имаме треньор, който диша с ЦСКА