3. Видима е на бараж

Видима е на бараж

Видима достигна до заветния бараж, след като победи Пирин с 2:1 в Севлиево. Раковски вкара два бързи гола през първото полувреме чрез Русев и Господинов. Преди почивката Пирин успя да върне единия гол пасив след попадение на Воденичаров, но спасените „орлета” не показаха желание, че искат да завършат сезона по-почетно.

В първите минути на стадион „Раковски” Пирин беше по-активният отбор. Именно „орлетата” създадоха първата по-сериозна опасност пред една от двете врати. Атанас Иванов навлезе в наказателното поле, но последвалият шут беше спасен от Василев.

Видима взе нещата в свои ръце и откри резултата в 17-ата минута. Русев бе изведен на скорост в наказателното поле от Александър Бранеков и с нисък удар под плонжа на Аршинков реализира.

Русев можеше да покачи две минути по-късно, когато остана сам срещу вратаря Аршинков, който обаче се справи този път.

В течение на първата част Видима извърши две принудителни смени. Първо Самет Ашимов отстъпи мястото си на Траянов, а после Игнатов бе заменен от Владимиров.

В 24-ата минута Видима удвои аванса си. Христо Господинов беше намерен непокрит в пеналта и със силен удар опъна мрежата зад Аршинков. Асистенцията беше на Евгени Игнатов, който с пета изведе голмайстора.

Последваха силни минути за Пирин. Иван Цветков пропусна сам срещу вратаря преди да изведе Димитър Воденичаров, който с прехвърлящ удар намали изоставането на „орлетата”.

Точно преди почивката Пирин можеше и да изравни. Вратарят на домакините Василев обаче хвана шута на Митко Илиев.

Второто полувреме на стадион „Раковски” беше изключително скучно. Ето и няколко положения, които си заслужава да бъдат отбелязани: В 50-ата минута Стойчев отправи опасен удар от далеч, който беше избит от Аршинков. В 59-ата минута пък Христо Господинов стреля, но топката премина покрай гредата на Пирин.

Янко Сандански също се пробва, ала вратарят на Видима Василев успя да се намеси.

Така двубоят приключи при резултат 2:1 в полза на Видима, който ще играе плейаут за оцеляване. Севлиевци финишираха 14-и в крайното класиране с актив от 25 точки. Пирин пък завърши с едно място по-нагоре с 27.